Intecracy Group Intecracy Group Intecracy Intecracy

м.Київ, Новопечерський пров.,3,корп.2,

01042. Тел./ факс: +38 (044) 521-20-40
e-mail: info@dei.gov.ua

"Гаряча лінія": +38 (044) 521-20-38

Природа – єдина книга, кожна сторінка якої сповнена глибокого змісту.

Й. Гьоте

image 143341737546Стокгольмська конференція з охорони навколишнього середовища в 1972 році прийняла рекомендацію про створення міжнародної програми з освіти в галузі навколишнього середовища. З метою виживання необхідне переосмислення самої суті взаємовідносин людини, суспільства і природи, на основі нових підходів та ідей. Практична реалізація ідей сталого розвитку пов’язана зі зміною стереотипу культури взаємин людини і природи. За визнанням вітчизняної та світової громадськості центральним чинником у вирішенні проблем взаємовідносин “Людина – Суспільство – Природа” стає екологічна просвіта. Екологічні знання покликані змусити кожного громадянина планети задуматися над важливістю захисту природи, контролю за її станом у своєму подвір’ї, сусідній річці, експлуатації автомобіля чи навіть використання економної лампочки у своїй квартирі. Тільки спільними зусиллями всіх і кожного можна протистояти екологічній катастрофі.

      Державна екологічна інспекція України та її територіальні органи активно співпрацюють із громадськістю, школами іншими освітніми установами в питаннях екологічної освіти та виховання бережливого ставлення до навколишнього середовища.

Екологічна освіта і в світі, і в Україні вважається сьогодні пріоритетним напрямом навчання і виховання у загальноосвітніх школах та вищих навчальних закладах. Конференція ООН в Ріо-де-Жанейро в 1992 році, на якій обговорювалися проблеми навколишнього середовища та розвитку освіти, у своїх документах і рішеннях також підкреслила величезне значення екологічної освіти в реалізації стратегії виживання та сталого розвитку людства. Вищою і кінцевою метою екологічної освіти та виховання вважається формування ексцентричного типу екологічної свідомості, оскільки лише свідомість визначає поведінкові реакції людини, її вчинки, які виражаються в екологічній культурі.

За матеріалами різноманітних природоохоронних моніторингів можна констатувати факт: екологічна ситуація в світі значно загострюється. Достатньо виглянути у вікно, щоб пересвідчитися в глобальному потеплінні та кліматичних змінах. Людство вже давно десятиліттями намагається контролювати питання викидів в атмосферу шкідливих речовин. Свій негативний внесок в екологічну ситуацію дає автотранспорт, промислові підприємства, вся технологічна діяльність людини. Виробники зі свого боку теж докладають зусиль до зменшення екологічного забруднення, але й освітній фактор не треба скидати з рахунку. На це  спрямований цілий комплекс заходів, котрі покликані нести природоохоронні знання в маси, особливо – до учнівської молоді. Можна стверджувати, що сьогодні екологічна освіта є одним із самих важливих напрямків, яка не обмежується лише одним днем в році. Вона супроводжує нас з дошкільного віку і триває все життя. Навіть піднятий в дитинстві папірець і викинутий у смітник, може в майбутньому змусити задуматися вже фахового інженера про необхідність вдосконалення того чи іншого пристрою чи механізму.

 

Інші Ресурси

актуальна інформація

prioritetyurjad

conzepziya

  
corrupcia

Інформаційний партнер

ЕП 300х60 1

Про ДЕІ

Діяльність

Нормативна база

Законотворчість

Зв'язки з громадськістю

Публічна інформація

Intecracy Group