Intecracy Group Intecracy Group Intecracy Intecracy

м.Київ, Новопечерський пров.,3,корп.2,

01042. Тел./ факс: +38 (044) 521-20-40
e-mail: info@dei.gov.ua

"Гаряча лінія": +38 (044) 521-20-38

Природа – єдина книга, кожна сторінка якої сповнена глибокого змісту.

Й. Гьоте

image 143341737546Стокгольмська конференція з охорони навколишнього середовища в 1972 році прийняла рекомендацію про створення міжнародної програми з освіти в галузі навколишнього середовища. З метою виживання необхідне переосмислення самої суті взаємовідносин людини, суспільства і природи, на основі нових підходів та ідей. Практична реалізація ідей сталого розвитку пов’язана зі зміною стереотипу культури взаємин людини і природи. За визнанням вітчизняної та світової громадськості центральним чинником у вирішенні проблем взаємовідносин “Людина – Суспільство – Природа” стає екологічна просвіта. Екологічні знання покликані змусити кожного громадянина планети задуматися над важливістю захисту природи, контролю за її станом у своєму подвір’ї, сусідній річці, експлуатації автомобіля чи навіть використання економної лампочки у своїй квартирі. Тільки спільними зусиллями всіх і кожного можна протистояти екологічній катастрофі.

      Державна екологічна інспекція України та її територіальні органи активно співпрацюють із громадськістю, школами іншими освітніми установами в питаннях екологічної освіти та виховання бережливого ставлення до навколишнього середовища.

Екологічна освіта і в світі, і в Україні вважається сьогодні пріоритетним напрямом навчання і виховання у загальноосвітніх школах та вищих навчальних закладах. Конференція ООН в Ріо-де-Жанейро в 1992 році, на якій обговорювалися проблеми навколишнього середовища та розвитку освіти, у своїх документах і рішеннях також підкреслила величезне значення екологічної освіти в реалізації стратегії виживання та сталого розвитку людства. Вищою і кінцевою метою екологічної освіти та виховання вважається формування ексцентричного типу екологічної свідомості, оскільки лише свідомість визначає поведінкові реакції людини, її вчинки, які виражаються в екологічній культурі.

За матеріалами різноманітних природоохоронних моніторингів можна констатувати факт: екологічна ситуація в світі значно загострюється. Достатньо виглянути у вікно, щоб пересвідчитися в глобальному потеплінні та кліматичних змінах. Людство вже давно десятиліттями намагається контролювати питання викидів в атмосферу шкідливих речовин. Свій негативний внесок в екологічну ситуацію дає автотранспорт, промислові підприємства, вся технологічна діяльність людини. Виробники зі свого боку теж докладають зусиль до зменшення екологічного забруднення, але й освітній фактор не треба скидати з рахунку. На це  спрямований цілий комплекс заходів, котрі покликані нести природоохоронні знання в маси, особливо – до учнівської молоді. Можна стверджувати, що сьогодні екологічна освіта є одним із самих важливих напрямків, яка не обмежується лише одним днем в році. Вона супроводжує нас з дошкільного віку і триває все життя. Навіть піднятий в дитинстві папірець і викинутий у смітник, може в майбутньому змусити задуматися вже фахового інженера про необхідність вдосконалення того чи іншого пристрою чи механізму.

 

Інші Ресурси

актуальна інформація

prioritetyurjad

conzepziya

  
corrupcia

Соціальні мережі

kmkdka banner facebook 330x106

Twitter logo

 

Інформаційний партнер

Баннер ЕП 300х60

Про ДЕІ

Діяльність

Нормативна база

Законотворчість

Зв'язки з громадськістю

Публічна інформація

Intecracy Group