Intecracy Group Intecracy Group Intecracy Intecracy

м.Київ, Новопечерський пров.,3,корп.2,

01042. Тел./ факс: +38 (044) 521-20-40
e-mail: info@dei.gov.ua

"Гаряча лінія": +38 (044) 521-20-38

     Міжвідомчою робочою групою при Мінприроди підготовлений проект Плану заходів щодо поетапного зменшення обсягів скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець, поліпшення якості води у басейні зазначеної річки, а також Карачунівському водосховищі, водозаборі Інгулецької зрошувальної системи, до 2025 року. Зокрема, Планом заходів передбачено розробку протягом 2017-2018 років Концепції поводження з високомінералізованими шахтними водами гірничорудних підприємств Криворізького залізорудного басейну та поліпшення якості води у р. Інгулець до 2025 року. Концепція має визначити шляхи розв'язання цієї проблеми: визначення оптимальних схем відведення, часткова або повна демінералізація шахтних вод тощо. Водночас для виконання Плану заходів Мінприроди буде розроблено та затверджено інструкції про порядок розроблення та затвердження регламентів періодичного скидання зворотних вод у водні об'єкти. Також із метою вирішення цієї проблеми Мінприроди планує розробити Методику розрахунку збитків за порушення природоохоронного законодавства в надрокористуванні.

    Проект Плану заходів щодо поетапного зменшення обсягів скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець та поліпшення якості води у її басейні вже передано до Мінекономрозвитку для забезпечення у подальшому його прийняття. Зазначимо, що раніше Мінприроди неодноразово наголошувало на необхідності розв'язання проблеми скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець, яка не вирішувалася упродовж кількох десятиріч. У результаті відбулося суттєве погіршення якості поверхневих та підземних вод, які є джерелом питного водопостачання для міст і сіл Дніпропетровської, Миколаївської і Херсонської областей.

     Зважаючи на складну екологічну ситуацію, Мінприроди під час розгляду Урядом проекту рішення про надання дозволу на скидання із ставка-накопичувача надлишків зворотних вод гірничорудних підприємств Кривбасу у р. Інгулець у 2016-2017 роках порушило питання про вжиття дієвих заходів з метою поетапного зменшення обсягів скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець, поліпшення якості води у басейні зазначеної річки, Карачунівському водосховищі, водозаборі Інгулецької зрошувальної системи. Позиція Мінприроди була підтримана Урядом, який 7 грудня 2016 року ухвалив рішення про створення робочої групи, яка мала виробити практичні механізми вирішення проблеми, пов'язаної із скиданням надлишків зворотних вод у р. Інгулець. Відповідний наказ про її створення було підписано Міністром екології та природних ресурсів Остапом Семераком. До складу Робочої групи увійшли представники заінтересованих центральних і місцевих органів виконавчої влади, Криворізької міської ради, гірничодобувних підприємств Кривбасу, галузевих наукових установ та неурядових громадських організацій.

Прес-служба Мінприроди 

Інші Ресурси

актуальна інформація

prioritetyurjad

conzepziya

  
corrupcia

Соціальні мережі

kmkdka banner facebook 330x106

Twitter logo

 

Інформаційний партнер

Баннер ЕП 300х60

Про ДЕІ

Діяльність

Нормативна база

Законотворчість

Зв'язки з громадськістю

Публічна інформація

Intecracy Group