Intecracy Group Intecracy Group Intecracy Intecracy

м.Київ, Новопечерський пров.,3,корп.2,

01042. Тел./ факс: +38 (044) 521-20-40
e-mail: info@dei.gov.ua

"Гаряча лінія": +38 (044) 521-20-38

1Науковці на Житомирщині провели пробний авіаоблік лося європейського. Вважається, що такий облік є найточнішим та допомагає контролювати міграцію тварин. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Він зазначив, що дослідження  проведене з ініціативи Мінприроди  у рамках природоохоронного проекту «Чисельність лося європейського в Українському Поліссі».  Для пробного авіаційного обліку тварин, які торік були занесені до Червоної книги, було використано спеціальний гелікоптер з дотриманням необхідних параметрів для ведення моніторингу – висоти, маршрутів і відстані між ними.

"Метою заходу було визначення оптимальних параметрів  методики обліку лосів для подальшого визначення кількості цих тварин в Україні. Загалом, облік проведено на площі біля 30 тис. га, на якій обліковці з повітря побачили близько сотні тварин", - розповів Остап Семерак, зазначивши, що облік здійснювався на територіях кількох місцевих мисливських господарств.  

Вже наступної зими облікові роботи продовжаться на території інших областей. Протягом 2-3 років будуть уточнені  наявні та отримані нові дані про сучасний стан популяції  лося.

"Планується розробка національного плану дій зі збереження цього символу споконвічної природньої могутності нашого Полісся", - зазначив Остап Семерак.

2

Облік на прохання Мінприроди проводить Українське товариство охорони птахів (партнер BirdLife International в Україні) в партнерстві і за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства. Франкфуртське зоологічне товариство має великий досвід з авіаобліків диких тварин в Африці, в Центральній  Азії (Казахстан).

Нагадаємо,  у 2017 році Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак  підписав наказ про внесення лося до Червоної книги. Документ було ухвалено на підставі  рішення Національної комісія з питань Червоної книги України, яка проголосувала за внесення лося європейського до Червоної книги.  Тоді ж Міністр пообіцяв, що чисельність цих тварин в країні буде  уточнять під час спеціального дослідження.

За матеріалами Міністерства екології та природних ресурсів України

Інші Ресурси

актуальна інформація

conzepziya

  
corrupcia

 

 

 

Соціальні мережі

kmkdka banner facebook 330x106

Twitter logo

 

Про ДЕІ

Діяльність

Нормативна база

Законотворчість

Зв'язки з громадськістю

Публічна інформація

Intecracy Group