Intecracy Group Intecracy Group Intecracy Intecracy

м.Київ, Новопечерський пров.,3,корп.2,

01042. Тел./ факс: +38 (044) 521-20-40
e-mail: info@dei.gov.ua

"Гаряча лінія": +38 (044) 521-20-38

imgonline com ua Compressed Q7hTnnuQmKBYrЩодо початку заходів державного нагляду (контролю) із збереження ранньоквітучих об`єктів рослинного світу у весняно-літній період 2018 року Держекоінспекція вже інформувала своїх читачів. Відповідне доручення 16 лютого поточного року надано і керівникам територіальних органів.

Ураховуючи цьогорічні погодні умови, результати проведення операції «Першоцвіт - 2018» активно стали надходити тільки зараз.

Тож пропонуємо до Вашої уваги інформацію щодо заходів державного нагляду (контролю) із збереження ранньоквітучих об`єктів рослинного світу, проведених державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Вінницької області лише за один день.

Так, на території Шендерівського та Вороновицького лісництв ДП «Вінницький лісгосп» держінспекторами було складено 12 протоколів на збирачів червонокнижних рослин, а саме цибулі ведмежої (черемші). Всього порушниками було зірвано 116 рослин, чим завдано збитків державі на суму 3 596 гривень.

Ще 4 «любителів» першоцвітів затримано на території Прибузького лісництва ДП «Вінницький лісгосп». Там порушникам вдалося зібрати 89 рослин черемші, чим завдано збитків на суму 2 759 гривень.

imgonline com ua Compressed gard58WFndRGDNwx

Матеріали справ разом із сумами обрахованих збитків направлено Інспекцією до Вінницького районного суду Вінницької області для притягнення порушників до адміністративної відповідальності та вирішення питання про відшкодування ними майнової шкоди.

Додатково: операцію «Першоцвіт» Державна екологічна інспекція України та її територіальні органи щороку організовують та проводять навесні відповідно до вимог законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ» та «Про Червону книгу України» з метою припинення збору, перевезення і торгівлі першоцвітами та з метою захисту, відтворення видів рослин, занесених до Червоної книги,.

За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Дії щодо незаконного придбання та збуту об’єктів рослинного світу, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Крім того, згідно зі статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення за погіршення, знищення середовища перебування (зростання) тварин і рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) тварин і рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі, каліцтва (пошкодження), тягне за собою накладання штрафу на громадян від 340 до 510 грн. з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від 510 до 850 грн. з конфіскацією незаконно добутого.

Державна екологічна інспекція України вкотре закликає припинити збір, перевезення і торгівлю першоцвітами.

Інші Ресурси

актуальна інформація

conzepziya

  
corrupcia

 

 

 

Соціальні мережі

kmkdka banner facebook 330x106

Twitter logo

 

Про ДЕІ

Діяльність

Нормативна база

Законотворчість

Зв'язки з громадськістю

Публічна інформація

Intecracy Group