Intecracy Group Intecracy Group Intecracy Intecracy

м.Київ, Новопечерський пров.,3,корп.2,

01042. Тел./ факс: +38 (044) 521-20-40
e-mail: info@dei.gov.ua

"Гаряча лінія": +38 (044) 521-20-38

Третій круглий стіл, який відбувся 21 листопада, було присвячено змінам в законодавстві щодо спеціального водокористування.

Втім, як і на попередніх форумах, основною темою дискусії були питання проведення перевірок підприємств територіальними екологічними інспекціями – було помітно, що саме ці питання найбільше непокоять екологів підприємств.

Директор департаменту екологічного контролю Держекоінспекції Володимир Лазарєв розпочав свій виступ зі згадки про мораторій на перевірку підприємств, який чинний до кінця 2014 року. За його словами, запровадження мораторію спричинило певний конфлікт у законодавстві. Адже чинними залишаються закони України «Про звернення громадян», «Про статус народного депутата України», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Але провести офіційну перевірку, за депутатським запитом чи зверненням від громадськості, зараз не є можливим – і з цього виникає багато проблем.

111

Загалом же лейтмотивом виступів екологів підприємств на всіх круглих столах, є і залишаються досі, скарги на свавільний характер дій регіональних департаментів екології при облдержадміністраціях. Наприклад, за свідченнями представників підприємств, форма дозволу на спеціальне водокористування в різних регіонах є різною. По-різному трактується поняття «зворотні води». Скажімо, у Львівській області представники місцевого департаменту екології відносять до цієї категорії воду, яка просто пройшла через турбіни міні-ГЕС. Ще одне незрозуміле питання – чому дозволи підприємствам на спеціальне водокористування видаються лише на термін 3-4 роки, тоді як Водний кодекс України передбачає таку можливість терміном до 20 років? Також для отримання дозволу на спеціальне водокористування подекуди чомусь вимагають ще й оформляти дозвіл на користування надрами, хоча чинним законодавством це не передбачено. Загалом, як зазначали спеціалісти-екологи підприємств, отримання звичайного дозволу на спеціальне водокористування через бюрократичну тяганину доводиться чекати часом і по півроку!

Також є проблеми з дотриманням усіх необхідних законних процедур під час проведення перевірок обласними екологічними інспекціями. Зі скаргами підприємств на незадовільну роботу деяких територіальних держекоінспекцій, у стосунках з підприємствами, змушений був погодитися й Володимир Лазарєв. Дійсно, відзначив він, законодавчі акти інспектори в регіонах часто трактують «кожен зі своїми нюансами»… А його колега по департаменту Сергій Мазуркевич пообіцяв найближчим часом підготувати й розіслати по підприємствах лист-роз’яснення з поставлених екологами питань.

Трохи незвично було спостерігати, як експерти від Держекоінспекції та Екологічної комісії Київради надавали поради екологам підприємств щодо кроків з обмеження свавілля місцевих чиновників. Наприклад – акт перевірки підприємства слід не боятися підписувати із зауваженнями (це важливо для судового розгляду!), документи до інспекцій надсилати з повідомленням про вручення – щоб вже не загубилися!

222

Викликав схвалення перед учасниками круглого столу виступ Руслана Андрійка, голови екологічної комісії при Київраді. Окресливши головні проблеми в довкіллі столиці, Руслан Андрійко не оминув згадати і про проблеми у спілкуванні та взаємовідносинах органів законодавчої та виконавчої влади з громадськістю. Він просто запросив усіх присутніх до прямої співпраці – роздавши усім бажаючим свої візитки. За його переконаннями, більшість проблем можна вирішити напряму звертаючись до чиновників, обходячи бюрократичні процедури, офіційні листи та публічні звернення, «гарячі лінії». Власне й проведення таких відкритих круглих столів – це вірна ознака того, що та ж сама Держекоінспекція України відкрита до співпраці, готова до змін, вона вислуховує другу сторону – і намагається вирішити непрості  питання у взаємостосунках.

Наступний, четвертий круглий стіл відбудеться 19 грудня – на тому ж місці і в той самий час. Тема дискусії: «Зміни в законодавстві, які регулюють використання природних ресурсів».

Нагадуємо, що УЧАСТЬ У КРУГЛИХ СТОЛАХ БЕЗКОШТОВНА! Доповідачі — провідні спеціалісти Держекоінспекції України.

Реєстрація з 10 години. Початок роботи круглого столу об 10-30 годині. 

ПРИЄДНУЙТЕСЬ!

Для попередньої реєстрації звертайтесь за тел. (044) 507-22-27 (вн. 716) або за e-mail адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Інші Ресурси

актуальна інформація

prioritetyurjad

conzepziya

  
corrupcia

 

 

 

Соціальні мережі

kmkdka banner facebook 330x106

Twitter logo

 

Інформаційний партнер

Баннер ЕП 300х60

 Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Про ДЕІ

Діяльність

Нормативна база

Законотворчість

Зв'язки з громадськістю

Публічна інформація

Intecracy Group