Intecracy Group Intecracy Group Intecracy Intecracy

м.Київ, Новопечерський пров.,3,корп.2,

01042. Тел./ факс: +38 (044) 521-20-40
e-mail: info@dei.gov.ua

"Гаряча лінія": +38 (044) 521-20-38

Надаємо відповіді на деякі важливі питання, які прозвучали на третьому круглому столі.

1 питання

Щодо чинності застосування територіальними органами Держекоінспекції України принципу мовчазної згоди.

Постанова Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 року № 77 про «Деякі питання застосування принципу мовчазної згоди» є чинною.  При цьому наголошуємо, що в разі ненадання у визначений законом строк суб’єкту господарювання документа дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі суб'єкт господарювання має право провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без одержання документа дозвільного характеру через 10 робочих днів з дня закінчення строку, встановленого для видачі документа дозвільного характеру або прийняття рішення про відмову в його видачі, на підставі копії опису прийнятих документів з відміткою про дату їх прийняття. Крім того, відповідно до Закону України від 17.02.2011 № 3046-VI «Про внесення змін до статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо скасування відповідальності за провадження господарської діяльності із застосуванням принципу мовчазної згоди» зазначається: «… провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди)».

2 питання

Щодо правомірності нарахування збитків територіальними органами Держекоінспекції України під час перевищення встановлених в дозволі на спеціальне водокористування лімітів забраної або використаної води.

Методика розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, затверджена наказом Мінприроди України від 20.07.2009 № 389, зареєстрована в Мін'юсті 14.08.2009 за № 767/16783 (далі - Методика), дозволяє нараховувати збитки, заподіяні державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, зокрема у разі самовільного використання водних ресурсів при відсутності дозвільних документів (дозволу на спеціальне водокористування та/або спеціального дозволу на користування надрами (підземні води)); забору, використання води з порушенням умов водокористування, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування. Відповідно до статті 49 Водного кодексу України спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу. Обсяг води забраної або використаної з перевищенням встановлених в дозволі на спеціальне водокористування лімітів є самовільним. У разі виявлення посадовими особами Держекоінспекції України та її територіальними органами фактів самовільного водокористування при відсутності дозвільних документів та перевищення лімітів забору або використання води, які відповідно до статей 1 та 49 Водного кодексу України встановлюються в дозволі на спеціальне водокористування, розрахунок збитків здійснюється відповідно до пункту 9.1. розділу ІX Методики.

3 питання

Щодо відмов суб’єктам господарювання у подовжені дозволу на спецводокористування (при незмінних умовах водокористування) та зобов’язанні їх проходити всю процедуру погодження по новому.

Держекоінспекція України, відповідно до Положення затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 № 454/2011, забезпечує реалізацію державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Питання надання дозвільно-погоджувальних документів відноситься до компетенції департаментів екології та природних ресурсів відповідних територій при державних адміністраціях та Міністерства екології та природних ресурсів України.

Інші Ресурси

актуальна інформація

prioritetyurjad

conzepziya

  
corrupcia

 

 

 

Соціальні мережі

kmkdka banner facebook 330x106

Twitter logo

 

Інформаційний партнер

Баннер ЕП 300х60

 Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Про ДЕІ

Діяльність

Нормативна база

Законотворчість

Зв'язки з громадськістю

Публічна інформація

Intecracy Group