Озеро «Гарячка», що є золовідвалом Дарницької ТЕЦ, несе небезпеку для киян

6 серпня 2020 року голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований разом з Генеральним директором ТОВ "Євро-Реконструкція" В'ячеславом Селівановим розказали представникам ЗМІ про екологічну небезпеку, яку несе озеро «Гарячка», що є технічною водоймою Дарницької ТЕЦ. 

Під час заходу журналісти мали можливість на власні очі побачити технічну водойму під назвою «озеро Гарячка», що є золовідвалом Дарницької ТЕЦ. Екоінспектори здійснять забори проб для подальших лабораторних аналізів, що є складовою комплексної перевірки Дарницької ТЕЦ.

Державна екологічна інспекція України розпочала перевірку Дерницької ТЕЦ 31 липня й вона триватиме до 14 серпня. За результатами перевірки кияни дізнаються реальні дані щодо кількості викидів забруднюючих речовин у довкілля.

Також нами були запрошені представниками громадськості. Під час забору проб із золовідвалу був присутній народний депутат України, заступник голови комітету з питань екологічної політики у Верховній Раді Олександр Маріковський та екоактивісти.

Голова Держекоінспеції Андрій Мальованний зауважив, що за результатами перевірки буде вирішена подальша доля Дарницької ТЕЦ. «Якщо при комплексній перевірці будуть знайдені серйозні порушення в роботі Дарницької ТЕЦ, то на підприємство буде накладено штраф, або навіть призупинено його діяльність до виправлення виявлених недоліків», - заявив Мальованний. 

Нагадаємо, що Дарницьку ТЕЦ було побудовано 65 років тому, тоді ще не було сучасних уявлень про екологічну безпеку, а навколо була санітарна зона у 1,5 км шириною. Зараз впритул до озера «Гарячка» було зведено  чимало багатоповерхівок і великий торговельний центр. З модернізацією ТЕЦ від використання цієї технічної водойми необхідно відмовитися, а її території рекультивувати.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці