З Дарницької ТЕЦ стягнуть близько 1 мільйона гривень

Державна екологічна інспекція провела перевірку Дарницької теплоелектроцентралі в Києві та виявила порушення природоохоронного законодавства.

Про це повідомив голова ДЕІ Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

«Ряд недопусків Державної екологічної інспекції з початку 2019 року, величезна кількість скарг від киян – такою є історія Дарницької ТЕЦ у публічній площині. Тому, прийшовши на посаду голови ДЕІ, я поставив для себе завдання поставити крапку в цій історії.

Нещодавно Держекоінспекція протягом 10 робочих днів проводила перевірку підприємства, в т.ч. працюючих котлоагрегатів ТЕЦ та золовідвалу, на який кияни скаржаться найбільше. І зараз ми маємо перші результати», - написав Андрій Мальований.

Наразі стан Дарницької ТЕЦ у порівнянні з 2015-2016 роками покращився, зокрема, завдяки модернізації золовідвалу.

«На золовідвалі встановлена сучасна система поливу, яка не дає небезпечним дрібнодисперсним частинкам пилу забруднювати повітря. Крім того, цього року підприємство висадило 300 тополь сорту Nigra Italica, які не мають пуху, тобто, є безпечними для людей з алергією. Зелена смуга відділяє проспект Бажана від лінії золовідвалу, таким чином, утримуючи частинки пилу від потрапляння у житлові райони. А восени планується ще одна висадка дерев і кущів поряд з ТЕЦ.

Також перевірили екологічні показники викидів від котлоагрегатів. Наразі підприємство використовує в якості палива не вугілля, а природний газ, який є більш екологічним.

Загалом якщо порівнювати Дарницьку ТЕЦ у 2015-2016 роках і сьогодні, то наразі її стан покращився», - зазначив Андрій Мальований.

Інспектори ДЕІ все ж виявили порушення у роботі Дарницької ТЕЦ. Забір води у більшому, ніж дозволено, обсязі може становити 800 тисяч – 1 мільйон гривень збитків для довкілля.

«Однак ми виявили порушення у сфері водокористування. Обсяги допустимих середньодобових норм водозабору, які передбачені дозволом на спеціальне водокористування, перевищені. Тобто, Дарницька ТЕЦ за добу здійснює забір більшого обсягу води, ніж це дозволено.

За результатами позапланової перевірки ДЕІ складено 7 адміністративних протоколів на відповідальних посадових осіб, штраф вже сплачений. Попередня сума збитків для довкілля – 800 тисяч – 1 мільйон гривень. Я передбачаю, що ТОВ «Євро-Реконструкція», можливо буде оскаржувати нараховані збитки у суді. Однак, Держекоінспекція буде в межах власних повноважень захищати своє рішення», - підкреслив Андрій Мальований.

Хоч підприємство і є небезпечним для довкілля, його закриття та екологізацію неможливо здійснити миттєво.

«Сьогодні Дарницька ТЕЦ здійснює централізоване постачання теплової енергії та гарячої води половині лівого берега міста. Так просто закрити підприємство не вийде, адже величезна частина населення залишиться без опалення та гарячої води. Я сподіваюсь, що підприємство продовжуватиме вживати заходи, направлені на охорону довкілля і в подальшому.

Так, наступного року має бути створений проект рекультивації золовідвалу, який планується закрити у 2022 році після встановлення електрофільтрів на всі котлоагрегати. Це дозволить Дарницькій ТЕЦ перейти до сухого золовидалення», - додав Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці