Державна екологічна інспекція отримає право працювати вночі та на вихідних

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування розглянув законопроект №3091 «Про державний екологічний контроль». Голова Держекоінспекції Андрій Мальований підтримав відкликання цього проекту для доопрацювання.

Про це керівник ДЕІ повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні взяв участь у онлайн-засіданні комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування. Обговорили проект закону №3091 «Про державний екологічний контроль». Прийняття цього законопроекту – нагальне питання для роботи Держекоінспекції. Без якісного рамкового закону ДЕІ не може виконувати свої функції ефективно та у повному обсязі. Так, лише протягом цього року інспекцію 99 разів не допускали до планових перевірок та 232 рази – до позапланових, адже штраф налічує всього 750 гривень. Крім того, на сьогоднішній момент значна частина функцій ДЕІ дублюється іншими державними установами, що створює лише зайві перепони», - написав Андрій Мальований.

Незважаючи на те, що законопроект №3091 необхідний для повноцінної роботи Держекоінспекції, в нього важливо ввести деякі зміни.

«Новий законопроект підвищує штрафи за недопуск ДЕІ до перевірок, посилює відповідальність за природоохоронні порушення, усуває дублювання функцій та забезпечує відкритість екологічного контролю. Але водночас я впевнений – в такому вигляді, як зараз, проект закону потребує доопрацювання. І ось чому:

1. Деякі норми, прописані в законопроекті, створюють надмірну кількість повноважень для Держекоінспекції. Поспілкувавшись з різними об’єднаннями бізнесу та громадськістю, дійшли до висновку, що має бути створений такий собі законодавчий «запобіжник», який дозволить збалансувати державний контроль, тим самим упередити інспекторів ДЕІ від зловживань;

2. Відсутня закріплена нормами можливість ДЕІ працювати у нічні години та у вихідні. Великі підприємства-забруднювачі сьогодні нерідко вмикають свої потужності в час, коли інспекція не працює, адже в ці години та дні ДЕІ за законом не може бути допущена до перевірки. 

Законопроект №3091 необхідно відкликати і якнайшвидше доопрацювати. Державна екологічна інспекція і далі активно долучатиметься до робочих груп стосовно проекту цього закону, адже від його прийняття залежить наша робота», - пояснив Андрій Мальований.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці