В Луганській області збитки від шкоди водним ресурсам склали 21,7 мільйона гривень

Державна екологічна інспекція нарахувала 21,7 мільйона збитків у Луганській області через порушення, пов’язані зі сферою водних ресурсів. Один з найбільших забрудників води - ПАТ «Сєверодонецьке об'єднання «Азот», на якому інспекція продовжує перевірку.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

«Понад 21,7 мільйона гривень збитків за 7 місяців цього року принесли державі порушення у сфері водних ресурсів на Луганщині. А от збитки для українців – ще більші. Сіверський Донець – головна артерія Луганської області, основне джерело питної води для мільйонів жителів. Забруднення річки неочищеними стоками та хімікатами несе пряму загрозу життю і здоров’ю людей», - написав Андрій Мальований.

Забруднення річки відбувається через діяльність великих підприємств, які мають застаріле очисне обладнання.

«Всього три компанії - Лисичанське комунальне спеціалізоване підприємство «Лисичанськводоканал», ПАТ «Сєверодонецьке об'єднання «Азот» та ПАТ «Рубіжанський картонно-тарний комбінат», винні у скиді нечистот, об’ємом близько 12 мільйонів кубометрів за рік. На майже всіх підприємствах очисні споруди знаходяться у технічному стані, далекому від задовільного. Деякі з них напівзруйновані, водопровідні та каналізаційні системи аварійні та зношені. Реконструкції споруд не проводились десятки років. Також на підприємствах часто не додержується технологічний регламент очищення стічних вод, внаслідок чого повернуті у річку води перевищують встановлені нормативи відведення», - зазначив Андрій Мальований.

Наразі Держекоінспекцією продовжується перевірка ПАТ "Сєверодонецьке об'єднання «Азот», яке у червні допустило перевищення забруднюючих речовин у скидах вод.

«Сьогодні Державна екологічна інспекція продовжує планову перевірку одного з цих підприємств – сєвєродонецького «Азоту». У червні інспектори ДЕІ зафіксували перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у скидах зворотних вод, які потрапляють у Сіверський Донець. Держекоінспекція вже перевірила виконання об’єднанням припису – усунути виявлені порушення. За попередніми результатами керівництво «Азоту» виконало завдання та ліквідувало забруднення води. Наразі перевірка триває», - додав Андрій Мальований.

Голова ДЕІ підкреслив, що бачить необхідність у підвищенні штрафних санкцій за шкоду довкіллю.

«Коли порушення природоохоронного законодавства вдається усунути – це справді перемога для ДЕІ, адже установа наближається до мети своєї діяльності – покращення стану довкілля. Однак я все ж переконаний – поки штрафи за шкоду довкіллю залишаться на тому рівні, на якому вони є зараз, підприємства і далі зловживатимуть ресурсами України», - впевнений Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці