У Держекоінспекції обурились штрафом у 272 гривні для ТОВ «Коксовий завод «Новомет» у Харкові. Готують проекти нормативних змін

Державна екологічна інспекція України завершила перевірку ТОВ «Коксовий завод «Новомет» у Харкові, виявивши викиди забруднюючих речовин з димових та вентиляційних труб. Дозволу на такі викиди у підприємства немає, однак штраф для посадових осіб за законом становить всього 272 гривні.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Державна екологічна інспекція завершила перевірку ТОВ «Коксовий завод «Новомет». Їдкий дим цього підприємства – багаторічний біль харків’ян. Різкий запах потрапляє до квартир навіть через зачинені вікна, хоча дозволу на викиди забруднюючих речовин у підприємства немає. Проведена залученими в рамках кримінальної справи інспекторами ДЕІ перевірка підтвердила факт забруднення. Маємо такі результати щодо викидів з ТОВ «Коксовий завод «Новомет»: 

1) паракотельня, котел №2 ДКВР-10/13 (димова труба), виявлено вміст:

- вуглецю оксиду (СО) у розмірі 37,3 мг/м3 (з поправкою 3% на вміст кисню – 166,9 мг/м3);

- азоту оксиду (сума в перерахунку на діоксид азоту NO2) у розмірі 95,3 мг/м3 (у перерахунку 3% на вміст кисню – 428,1 мг/м3);

- сірки діоксиду у розмірі 174,3 мг/м3 (у перерахунку на вміст кисню – 783,3 мг/м3).

2) коксові батареї (димова труба), виявлено вміст:

- азоту оксиду (сума в перерахунку на діоксид азоту NO2) у розмірі 121,3 мг/м3 (з поправкою 6% на вміст кисню - 517,9 мг/м3);

- сірки діоксиду у розмірі 160,3 мг/м3 (у перерахунку 6% - 681,3 мг/м3).

3) загальна механічна вентиляція з приміщення БХУ (вентиляційна труба):

- вміст фенолу у розмірі 0,345 мг/м3;

- вміст сірководню – у розмірі 0,45 мг/м3;

- вміст аміаку – у розмірі 1,36 мг/м3;

4) дробильно-дозувальне відділення, місце пересипання (вентиляційна труба) – виявлено пил у розмірі 41,3 мг/м3.

Збитки від цього забруднення, які будуть стягнуті з підприємства, ДЕІ розрахує після надання заводом інформації щодо фактично відпрацьованого часу джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря», – написав Андрій Мальований.

Однак штраф, накладений на посадових осіб за забруднення повітря, склав всього 272 гривні. Причина – застарілі покарання, які необхідно підвищувати, над чим Держекоінспекція наразі працює.

«Зафіксовані забруднення та відсутність дозволів на викиди Держекоінспекція оштрафувала посадових осіб підприємства на 272 гривень. Інспектори діяли згідно із законодавством і керувались статтями 78 та 79 Кодексу про адміністративні правопорушення, де покарання складає лише від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів громадян. Це неприпустимо! Уявіть собі, завод димить майже цілодобово, отруює харків’ян, а за законом покарання мізерні. Зараз спеціалісти Держекоінспекції переглядають штрафи і готують проекти змін до нормативно-правових актів, щоб підвищити покарання. Впевнений, збільшення штрафів і стане тим поворотним моментом, коли підприємства припинять труїти українців і будуть боятися порушувати природоохоронне законодавство», – додав Андрій Мальований.

 У Держекоінспекції обурились штрафом у 272 гривні для ТОВ «Коксовий завод «Новомет» у Харкові. Готують проекти нормативних змін.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці