В Держекоінспекції розповіли про нововведення у сфері радіологічного контролю

На міжнародному пункті пропуску «Бачівськ» у Сумській області під час перевірки особистих речей громадян, які перетинали кордон, спрацював радіаційний комплекс «Янтар», щоб виявити причину підвищеного рівня радіації, працівники  ДЕІ зробили оперативну перевірку за допомогою дозиметрів-радіометрів.

Про це на  своїй сторінці в Facebook розповів голова Держекоінспекції Андрій Мальований. 

«Джерелом випромінювання виявився авіаційний антикварний годинник «АЧС-1». Допустима потужність поглинутої дози гамма-випромінювання у ньому була перевищена у 19 разів. Інспектори порекомендували митникам вилучити годинник для його подальшої утилізації», - зазначив Мальований.

«Здійснення другого етапу радіологічного контролю – одна з функцій Держекоінспекції. Перший етап проводять прикордонники за допомогою автоматизованих систем або ручним способом. У разі виявлення понаднормового радіаційного випромінювання вони залучають Держекоінспекцію, яка визначає причину відхилень показників від норми. Для цього використовуються дозиметри «Пошук» та «Спектра», якими оснащені лабораторії ДЕІ» - підкреслив чиновник.

Таким чином, інспекція забезпечує захист довкілля від радіаційного забруднення.

Мальований нагадав, що вже найближчим часом розповість про нововведення у сфері радіологічного контролю на митницях. 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці