Результати здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища з 27 листопада по 3 грудня 2020 року

       Із 27 листопада по 03 грудня 2020 року територіальними та міжрегіональними територіальними  органами Державної екологічної інспекції України проведено 444 перевірки на 220 об’єктах державного нагляду (контролю), складено 469 протоколів про адміністративні правопорушення.

     Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 112 тис. гривень.
До Державного бюджету стягнуто 132 тис. гривень.

     За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 47 млн 34 тис. гривень.

     Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 30 млн 525 тис. гривень. Стягнуто збитків в добровільному та примусовому порядку на суму 5 млн 793 тис. гривень.

     З метою припинення негативного впливу на навколишнє природне середовище при здійсненні виробничої діяльності, за позовною заявою Інспекції у Луганській області рішенням суду обмежено (призупинено) діяльність двох суб’єктів господарювання.

 

     Найбільш резонансні порушення вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання:

     Вінницька область

     Інспекцією у Вінницькій області проведено розрахунок збитків на суму 11 млн 737 тис. 952 грн. за незаконну рубку 786 дерев різних порід та діаметрів на автодорозі М-21 «Виступовичі-Житомир-Могилів-Подільський». Матеріали направлено до Управління СБУ у Вінницькій області для прийняття рішення про відкриття кримінального провадження.

    Дніпропетровська область

    Інспекцією у Дніпропетровській області проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію ПАТ «Арселорміттал Кривий Ріг» на суму 4 млн 161 тис. 691 грн. за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Претензію сплачено в повному обсязі в добровільному порядку.

     Житомирська область

     Інспекцією Поліського округу проведено розрахунок збитків на суму 1 млн
356 тис. 456 грн. за незаконну рубку дерев в лісовому масиві поблизу с. Цвіля Пулинського району на території Куренської сільської ради. Матеріали направлено до ГУНП в Житомирській області для встановлення винних осіб.

 

     Тернопільська область

     Інспекцією у Тернопільській області проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію ТОВ «Радехівський цукор» на суму 23 млн 628 тис. 693 грн. за здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами Хоростківського, Збаразького, Козівського, Чортківського підрозділів ТОВ «Радехівський цукор». До господарського суду Львівської області направлено позовну заяву про стягнення шкоди, заподіяної державі в результаті порушення вимог природоохоронного законодавства.

     Херсонська область

     Інспекцією у Херсонській області проведено розрахунок збитків на суму
529 тис. 654 грн. за незаконну рубку 38 дерев різних порід та пошкодження тополя на автошляху т 2210, від смт. Брилівка в бік с. Привітне (від Північно-Кримського каналу до с. Тарасівка Олешківського району). Матеріали направлено до Херсонської обласної прокуратури, ГУНП в Херсонській області, Олешківського ВП Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області.

     Чернівецька область

     Інспекцією Карпатського округу проведено розрахунок збитків на суму 1 млн
49 тис. 916 грн. за незаконну вибірку невстановленими особами гравійно-піщаної суміші в адмінмежах Вашківецької міської ради Вижницького району. Матеріали направлено до Вижницького ВП Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області.

     Проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію ДП «Берегометське лісомисливське господарство» на суму 1 млн 573 тис. 352 грн. за незаконну (безлімітну) рубку дерев на території НПП «Вижницький». Готуються матеріали для передачі до правоохоронних органів.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці