Держекоінспекція буде контролювати викиди парникових газів з 2021 року

З 1 січня 2021 року вводиться в дію закон «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів», згідно з яким Держекоінспекція буде здійснювати перевірки документів про викиди.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

«На Державну екологічну інспекцію, відповідно до нещодавно прийнятого закону, покладена функція перевірки даних у документах, а саме у звітах про викиди, які здійснені за певний період, планах моніторингу за викидами, тощо. ДЕІ може провести позапланову перевірку впродовж 3 місяців після подачі документів суб’єктами господарювання і перевірити відповідність інформації дійсному положенню справ», - пояснив Андрій Мальований.

Він додав, що цю функцію Держекоінспекція наразі вносить у своє положення.

«Також найближчим часом буде розроблено методику контролю над обсягами викидів парникових газів», - зауважив Андрій Мальований.

Ухвалення згаданого вище законопроекту було необхідне для впровадження європейського законодавства в українське.

«Підставою для прийняття цього закону є необхідність України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС наблизити своє законодавство до європейського. Зокрема, важливим є впровадження Директиви 2003/87/ЄС, згідно з якою є обов’язковим створення системи торгівлі викидами парниковими газами. Вона передбачає отримання суб’єктами господарювання дозволу на певну кількість викидів. У разі, якщо обсяг утворених парникових газів менший, підприємство може продати «залишок» викидів іншому суб’єкту», - зазначив Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці