Територіальна реформа Держекоінспекції дозволить збільшити кількість інспекторів та оптимізувати витрати: інфографіка

Реструктуризація Держекоінспекції  дозволить збільшити кількість інспекторів за рахунок оптимізації витрат, а також посилити контроль за дотриманням екологічного законодавства.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«У 2021 році Державна екологічна інспекція продовжить територіальну реформу та створить 7 нових округів на базі колишніх обласних інспекцій! Внаслідок такої реструктуризації у новостворених структурах буде, зокрема, збільшена кількість екоінспекторів за рахунок оптимізації витрат», - заявив Андрій Мальований.

За його словами, такий крок дозволить не лише зменшити адміністративні витрати ДЕІ,  а і посилити нагляд за дотриманням екологічного законодавства.

Перший етап реформи відбувається вже зараз і передбачає створення 3 нових округів.

«Під час першого етапу територіальної реформи ДЕІ, який відбувається вже зараз, Миколаївську та Одеську області об’єднують у Державну екологічну інспекцію Південно-Західного округу, Запорізьку та Херсонську області – у Державну екологічну інспекцію Південного округу, а Дніпропетровську та Кіровоградську області – у Державну екологічну інспекцію Придніпровського округу», - деталізував Андрій Мальований.

І етап

Посадовець також підкреслив, що ДЕІ Придніпровського округу з центром у Кривому Розі матиме стратегічне значення, адже на її території зосереджена велика кількість небезпечних для довкілля підприємств.

«Також у Кривому Розі діятиме частина центрального апарату ДЕІ – Офіс чистого довкілля, який зосередиться на перевірках ТОП-забруднювачів», - додав Андрій Мальований.

В рамках другого етапу реструктуризації буде утворено 4 округи, шляхом об’єднання Вінницької та Хмельницької, Львівської та Тернопільської, Сумської та Чернігівської, Луганської та Харківської областей.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці