Держекоінспекція братиме участь у розробці цифрової платформи для боротьби проти забруднення пластиком

Держекоінспекція приєднається до розробки цифрової платформи GPML, яка ініціюється Програмою ООН з навколишнього середовища.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Цей програмний продукт дозволить відслідковувати засмічення моря, аналізувати обсяги генерації та переробки пластикового сміття та координувати зусилля країн для очищення морів. В свою чергу, Держекоінспекція, використовуючи цифрову платформу, зможе вносити в неї свої дані про стан морської акваторії та відстежувати явища, які становлять небезпеку для Чорного та Азовського морів», - пояснив Андрій Мальований.

Він зазначив, що сьогодні проблема засмічення морів набуває загрозливого масштабу.

«Засмічення морів у такому обсязі, як це відбувається сьогодні, може призвести до того, що вже в 2050 році в океанах буде більше пластику, ніж риби. Такий висновок зробили дослідники Фонду Елен Макартур. Саме тому Асамблея ООН з охорони навколишнього середовища визнала пріоритетним завданням боротьбу з пластиковим забрудненням морів. У досягненні цієї мети має допомогти впровадження цифрового інструменту з великою базою даних, що дасть змогу планувати та реалізувати дії з порятунку морської екосистеми», - підкреслив Андрій Мальований.

За словами посадовця, для України реалізація цих цілей вкрай важлива, адже стан наших морів – особливо Чорного, сьогодні на межі екологічної катастрофи.

«За даними проєкту EMBLAS, засміченість Чорного моря вдвічі перевищує аналогічний показник Середземного. Якщо в Середземному морі на 1 кв. м. припадає 52 одиниці сміття, то в Чорному — 90,5. Впровадження цифрової платформи спільно з провідними країнами світу дозволить Україні отримати доступ до найкращих практик та робочих кейсів для протидії засміченню морів і покращення стану морських екосистем», - зауважив Андрій Мальований.

Функціонал цифрової платформи GPML поки що обговорюється, а початок її розробки припаде на лютий 2021 року.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці