Виявлено 274 порушення: Держекоінспекція підбила підсумки акції «Новорічна ялинка – 2021»

З початку грудня в рамках акції «Новорічна ялинка – 2021» Держекоінспекція виявила 274 порушень правил продажу ялинок, нарахувавши 429 456 гривень збитків.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Протягом місяця територіальні органи Держекоінспекції перевіряли місця збуту ялинок та сосен. Основні «контрольні точки» - наявність бирок на деревах з індивідуальним ідентифікаційним кодом, реєстрація коду в системі Лісогосподарського інформаційно-аналітичного центру та достовірність інформації у накладних продавця», - пояснив Андрій Мальований.

Загалом за порушення цих вимог інспекція притягнула до адміністративної відповідальності 177 осіб, склавши 235 протоколів про адмінпорушення. 88 матеріали передані на розгляд до судів.

«Порушники, виявлені ДЕІ, отримали покарання згідно зі статтею 88-1 КУпАП – штраф від 510 до 1700 гривень. Окрім штрафних санкцій, недобросовісні продавці також відшкодовували збитки, завдані довкіллю через незаконну торгівлю деревами», - підкреслив Андрій Мальований.

Акція «Новорічна ялинка» проводиться Держекоінспекцією щороку, щоб протидіяти незаконному продажу дерев на новорічні свята. Однак голова ДЕІ додав, що для боротьби з цими порушеннями необхідні законодавчі зміни.

«Для мінімізації випадків таких порушень важливі зміни на нормативно-правовому та законодавчому рівні. Необхідно збільшувати штрафи за реалізацію дерев без бирок та документів, потрібно змінювати такси, за якими розраховуються збитки. Це дозволить запобігати порушенням за рахунок високої відповідальності для підприємців та лісорубів», - зазначив Андрій Мальований.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці