Держекоінспекція проконтролювала радіаційний фон на Донбасі: показники в нормі

В рамках досудового розслідування за фактом припинення відливу води з шахти «Юний комунар» Донецької області призначено екологічну експертизу, під час якої Держекоінспекція дослідила вміст радіаційних речовин у ґрунті на лінії розмежування. Значення показників знаходяться в межах норми.


Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.


«Спільно з Донецьким обласним лабораторним центром МОЗу було здійснено відбір ґрунтів для вимірювання концентрації низки радіоактивних речовин. Зокрема, під час дослідження було встановлено такі показники вмісту радію-226: на території с. Новолуганське - 11+-4 Бк/кг, у м. Торецьк - 16+5 Бк/кг, м. Авдіївка - 27+-6 Бк/кг, а також у заплаві річки Кальмінус у Маріуполі - 17+-4. Загалом всі результати лабораторних вимірювань - в межах норми», - поінформував Андрій Мальований.

ДЕІ Луганської та Донецької області активно працюють для забезпечення ефективного природоохоронного контролю не тільки на території областей, а і на лінії розмежування та ведення військових дій. Проводяться планові та позапланові перевірки, рейди, а також досліджується радіаційний фон біля об'єктів підвищеної небезпеки.


«Зокрема, йдеться про шахту «Юний комунар» (м. Бунге, Донецької області). Ще в 1979 році там здійснили контрольований ядерний вибух, аби знизити вірогідність раптових викидів метану.


З того часу шахту затоплює ґрунтовими водами і є ризик потрапляння радіації у водоносні горизонти. Щоб убезпечити від цього, з шахти постійно викачували воду», - пояснив Андрій Мальований.


Однак у 2018 році такі роботи було зупинено. Територія шахти опинилась на тимчасово окупованій території і необхідні дії для утримання об’єкту в належному стані не проводились. Українські фахівці та представники міжнародних організацій на об’єкт не допускаються.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці