Держекоінспекція співпрацюватиме з комунальними підприємствами для посилення контролю за зеленими насадженнями

Перший заступник голови Держекоінспекції Дмитро Заруба взяв участь у третьому модулі Академії міського озеленення, під час якого була налагоджена оперативна комунікація ДЕІ з низкою комунальних підприємств – балансоутримувачів зелених насаджень, щоб швидко обмінюватись інформацією про порушення природоохоронного законодавства.

Про це повідомляє прес-служба Державної екологічної інспекції.

«Така співпраця має дуже важливе значення для забезпечення природоохоронного контролю за станом зелених зон. На сьогоднішній день Держекоінспекція не має нормативно-правового механізму для самостійної перевірки парків та скверів у населених пунктах. Тож співпраця з комунальними підприємствами дасть змогу фіксувати факти порушень та притягати до відповідальності порушників», - йдеться у повідомленні.

Крім того, під час навчального інтенсиву були підняті проблеми законодавчого та нормативно-правового регулювання, що стосується благоустрою та управління зеленими зонами.

«Так, Дмитро Заруба наголосив, що для реалізації повноцінного природоохоронного контролю за зеленими насадженнями необхідне ухвалення проекту наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів про зміни до уніфікованої форми акта, складеного за результатами проведення перевірки. Це дозволить інспекції юридично закріпити отримані результати заходів контролю та самостійно здійснювати розрахунок збитків, завданих довкіллю порушеннями у зелених зонах», - зазначили у прес-службі ДЕІ.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці