Законопроект «Про державний екологічний контроль» повторно розглянуть у першому читанні

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування підтримав доопрацьований проект закону. Найближчим часом він буде відправлений до парламенту для прийняття за основу.

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

За словами посадовця, Держекоінспекція дуже потребує ухвалення цього законопроекту, адже від нього залежить ефективність природоохоронного контролю.

«У разі прийняття закону ДЕІ зможе:

  • Забезпечити контроль на основі ризик-орієнтованого підходу, який передбачає запровадження 4-ступеневої градації підприємств в залежності від їх впливу на довкілля;
  • Протидіяти недопускам на підприємства та невиконанню приписів ДЕІ за допомогою високих штрафів;
  • Фіксувати та попереджати більшу кількість порушень, адже законопроект розширює коло осіб, на підставі звернень яких проводяться заходи контролю;
  • Забезпечити господарську відповідальність для юридичних осіб та ФОПів;
  • Ефективніше боротися з корупційними ризиками в межах природоохоронного органу завдяки законодавчому закріпленню роботи системи «Кабінет електронного інспектора», яка стане інструментом для забезпечення відкритості в роботі ДЕІ», - зазначив Андрій Мальований.

Він підкреслив, що завдяки прийняттю законопроекту №3091 екологічний контроль стане потужнішим та ефективнішим, що дасть змогу формувати серед підприємців та громадян культуру поваги до навколишнього середовища як найціннішого нашого ресурсу.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці