Держекоінспекція звернулась до суду щодо бездіяльності органів міського самоврядування Львівської області

Держекоінспекція звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про те, що органи місцевого самоврядування у Львівській області не дотримуються законодавства у сфері управління відходами. Перше судове засідання відбудеться найближчим часом.

Про це повідомляє прес-служба Державної екологічної інспекції.

«Так, під час останньої перевірки ЛМР та ЛОДА Держекоінспекція виявила низку порушень:
- виконавців послуг з вивезення побутових відходів визначено без проведення відповідних конкурсних засад;
- не відведено спеціальні місця чи об'єкти для зберігання та захоронення відходів;
- не забезпечується організація та контроль за безпечним транспортуванням, сортуванням, обробленням (переробленням) утилізацією та захороненням всього обсягу утворених відходів на території м. Львова та Львівської області;
- не розроблені та не затверджені Схеми санітарного очищення м. Львова та населених пунктів Львівської області, що унеможливлює передбачити обсяги утворених відходів, кількість транспортних засобів для перевезення та утилізації відходів», - зазначається у повідомленні прес-служби.

У новині також наголошують, що наразі 116 населених пунктів області взагалі не охоплені послугами з вивезення побутових відходів. Через це сміття накопичується на несанкціонованих сміттєзвалищах, які вкривають всю Львівську область. Відходи потрапляють у річки, а небезпечні види сміття призводять до забруднення ґрунту та підземних вод.

«У суді Держекоінспекція буде відстоювати рішення про визнання протиправною бездіяльності Львівської міської ради та Львівської ОДА, а також зобов’язання виконати вимоги ДЕІ та усунути виявлені порушення. Будемо боротися за такий результат до останньої судової інстанції», - підкреслили у Держекоінспекції.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці