Держекоінспекція подала позовну заяву до суду щодо невиконання припису на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

Держекоінспекція у судовому порядку вимагає припинити роботи зі спорудження на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» хвостосховища «ІІІ карта», адже підприємство не підготувало додаткову оцінку впливу на довкілля.

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції УкраїниАндрій Мальований.

«Держекоінспекція Придніпровського округу подала позовну заяву до суду щодо невиконання підприємством припису, наданого інспекторами під час перевірки 4-18 березня.

Йдеться про не проведення ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» додаткової оцінки впливу на довкілля будівництва нового хвостосховища «ІІІ карта». Обов’язковість здійснення такої оцінки наведена у екологічних умовах висновку з ОВД. Під час перевірки інспектори надали припис провести відповідну процедуру, однак під час заходу контролю 23 березня було зафіксоване його невиконання», - зазначив Андрій Мальований.

Згідно із законом України «Про оцінку впливу на довкілля»» підприємство не може будувати потужності з порушенням вимог ОВД. При цьому роботи зі спорудження хвостосховища «ІІІ карта» вже розпочаті – для цього знятий родючий шар ґрунту.

«Тому Держекоінспекція у судовому порядку вимагатиме припинення діяльності з будівництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» цього об'єкту. Судовий процес триматиму на особистому контролі», - підкреслив Андрій Мальований.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці