Держекоінспекція затримала браконьєрів, які використовували човен-двійник та завдали збитків довкіллю на суму 1,5 мільйона гривень

Держекоінспекція під час рейдової перевірки Кременчуцького водосховища зафіксувала два човни з однаковими бортовими номерами. Браконьєри, що здійснювали незаконний вилов риби, завдали збитків довкіллю на понад 1,5 мільйона гривень.

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

«Інспектори ДЕІ Центрального округу під час рейдової перевірки Кременчуцького водосховища спільно з інспекторами роти з обслуговування водних об’єктів управління патрульної поліції в Черкаській області, Управлінням авіації та поліції на воді міста Києва та ГО «Річковий Дозор» виявили два промислові човни з однаковими бортовими номерами. Один із плавзасобів намагався викинути сітки та покинути місце злочину, однак був оперативно затриманий інспекторами та правоохоронцями.

Під час перевірки човнів ДЕІ виявила, що один з них здійснював вилов без будь-яких дозвільних документів. Крім того, у порушників були виявлені заборонені знаряддя лову – мисинові сітки», - розповів Андрій Мальований.

За його словами, браконьєри встигли виловити понад 4 тисячі рибин різних видів - судака, тарані, чехоні та інших. Орієнтовна сума збитків, завданих довкіллю, становить понад 1,5 мільйона гривень.

«Наразі Чигиринський відділ поліції ГУНП в Черкаській області готується до відкриття кримінального провадження за статтею 249 КК України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Порушникам, окрім сплати збитків, загрожує штраф до 3400 гривень або обмеження волі на строк до трьох років», - додав Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці