Держекоінспекція долучилась до обговорення результатів соцопитування щодо екологічної ситуації в Україні

Перший заступник голови Державної екологічної інспекції Дмитро Заруба взяв участь у обговоренні підсумків соціологічного опитування «Екологічні тренди в Україні. Погляд громадян», проведеного Інститутом Горшеніна та Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Про результати дослідження йдеться у повідомленні пресслужби Державної екологічної інспекції України.

«Так, лише половина респондентів впевнено відповіла на питання, чи хвилює їх особисто екологічний стан в Україні. Ще 39% опитаних зазначили, що питання екології їх скоріше турбують, ніж ні.

На думку заступника голови ДЕІ такий показник свідчить про недостатню зацікавленість людей у проблемах захисту довкілля і, відповідно, більшу кількість екологічних порушень з їх боку. Щоб змінити цю ситуацію, необхідно посилювати розвиток екологічної освіти та організовувати природоохоронні заходи та акції для просвіти громадян», - повідомляється у новині.

Також за результатами опитування 40,9% респондентів оцінили екологічну ситуацію, як точно погану, а 46,5%, як скоріше погану. Відповідальність за покращення екологічної ситуації 63,7% учасників опитування покладають на місцеву владу.

«Держекоінспекція торік неодноразово притягувала до відповідальності посадових осіб органів місцевого самоврядування та влади за порушення природоохоронного законодавства. Цьогоріч такі випадки – також нерідкість. Тож для налагодження екологічної ситуації важливо посилити роботу місцевої влади в екологічній сфері.

Для покращення стану довкілля загалом в Україні значну роль відіграє підвищення штрафних санкцій. Це дасть змогу забезпечити дотримання природоохоронного законодавства та створити умови для екологічного розвитку всіх галузей суспільного життя», - підкреслили в Держекоінспекції.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці