Голова Держекоінспекції долучився до тактико-спеціальних навчань на тему ліквідації вогню у лісах

Голова Держекоінспекції Андрій Мальований долучився до спільних тактико-спеціальних навчань працівників Держлісагентства та ДСНС на тему «Організація ліквідації надзвичайної ситуації, яка пов’язана з лісовою пожежею». Захід відбувся на базі державного підприємства «Овруцьке лісове господарство».

Про перебіг навчань повідомив Голова ДЕІ.

«Під час навчань було змодельовано ситуацію загоряння для того, щоб лісники та пожежники відпрацювали свої навички реагування та ліквідації вогню. Також до гасіння було залучено пожежні автомобілі, які знаходяться на балансі Держлісагентства. Цього року вони були приведені у повну «боєздатність» та готові в будь-який момент до боротьби зі стихією», - розповів Андрій Мальований.

Посадовець зазначив, що напрацювання оперативного реагування – це не єдиний важливий захід для ефективної протидії загорянням у лісах.

«Велике значення має дотримання вимог пожежної безпеки – створення пожежних розривів та водойм, облаштування мінералізованих смуг. Також необхідне впровадження систем раннього виявлення пожеж, які передбачають регулярний відеонагляд за кожним лісовим кварталом. У ДП «Овруцьке лісове господарство» крім цих заходів були забезпечені пожежні пости, а для лісників закуплені мотоцикли для швидкого проїзду до місця загоряння. Сподіваюсь, що подібні заходи будуть проводитись і в інших лісництвах», - зазначив Андрій Мальований.

Він також підкреслив, що боротьба з пожежами в лісах цьогоріч проходить і в нормативно-правовому полі. Так, на початку року Верховна Рада прийняла закон № 3755, який підвищує штрафи за порушення вимог пожежної безпеки. Держекоінспекція контролюватиме їх дотримання як громадянами, так і посадовими особами лісгоспів.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці