Представники Держекоінспекції долучились до обговорення механізмів екологічного страхування в Україні

Заступник голови Держекоінспекції Віктор Канцурак спільно з народними депутатами, експертами та представниками страхового бізнесу взяв участь у засіданні комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, темою якого було визначено «Розвиток законодавчих засад екологічного страхування в Україні».

Про це повідомила пресслужба Державноъ екологічної інспекції України.

Під час заходу учасники обговорили моделі функціонування страхової практики відповідного напрямку. Так, екологічне страхування передбачає обов’язкові страхові платежі для підприємств, що забруднюють довкілля. Сума платежу визначається ризиком, який становить суб’єкт господарювання для природного середовища. Екологічне страхування забезпечує гарантію погашення збитків, розрахованих Держекоінспекцією за шкоду довкіллю.

«Основна перевага від запровадження такого механізму – сприяння модернізації підприємств. Вони будуть зацікавлені у оновленні своїх потужностей, адже чим менший ризик для довкілля становитимуть, тим менший страховий платіж будуть сплачувати.
Натомість впровадження екологічного страхування дозволить Держекоінспекції стягувати всі збитки, завдані навколишньому середовищу, які будуть відшкодовуватись страховою компанією», - йдеться у повідомленні пресслужби.

Наразі для створення концепції такого механізму створено робочу групу, до якої долучились народні депутати та представники Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів. Фахівці Держекоінспекції також братимуть участь у доопрацюванні моделі екологічного страхування.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці