В Держекоінспекції відбувся круглий стіл з зоозахисними організаціями

Держекоінспекція провела круглий стіл «Як захистити тваринний світ України» за участі заступника голови ДЕІ Віктора Канцурака та представників зоозахисних організацій України.

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Під час заходу, який пройшов в режимі онлайн, учасники обговорили основні проблеми у сфері захисту тваринного світу в Україні. Зокрема, активісти наголосили на тому, що важливе значення для протидії таким злочинам відіграє ефективний природоохоронний контроль.

Для посилення екологічного нагляду Держекоінспекція здійснює такі заходи:

  • проводить оновлення матеріально-технічної бази;
  • працює над розробкою проектів нормативно-правових актів для збільшення відповідальності за порушення;
  • посилює співпрацю з екологічними організаціями для обміну інформацією та виявлення злочинів проти дикої природи;
  • бере участь у міжнародних проектах у сфері біорізноманіття для впровадження європейського досвіду у природоохоронному контролі (проект SWiPE Всесвітнього фонду дикої природи).

Важливе значення для функціонування Держекоінспекції також має прийняття законопроекту №3091 «Про державний екологічний контроль». Він передбачає розширення функціоналу інспекторів, підвищення їх заробітної плати, а також впровадження високого штрафу за недопуск до перевірки підприємства, що дозволить забезпечити більшу результативність природоохоронного контролю.

Під час круглого столу заступник голови ДЕІ також підкреслив важливість коректної підготовки звернень громадянами. Такі скарги є підставою для позапланової перевірки, тож правильність їх підготовки має вирішальне значення для виявлення фактів злочинів проти природи.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці