Держекоінспекція продовжує здійснення заходів для протидії пожежам у лісах та заповідниках

Держекоінспекція з початку місяця проводить посилені дії для протидії загорянню лісових насаджень на виконання доручення міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського. Це перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства у лісах та територіях ПЗФ, зокрема, вимог пожежної безпеки, а також проведення роз’яснювальної роботи серед населення.

Результати цих заходів та необхідність щодо їх продовження обговорювались під час селекторної наради з питань підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року, організованої Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів – повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції.

До участі у нараді долучився заступник голови ДЕІ Віктор Канцурак представники ДСНС, Держлісагентства та обласних державних адміністарцій.

Так, з початку квітня територіальні та міжрегіональні органи Держекоінспекції під час перевірок виявили 100 порушень на території лісових господарств. Зафіксовані факти недотримання вимог пожежної безпеки, а також випадки спалювання сухої рослинності. На порушників накладено 250 тисяч гривень штрафів за статтями 77 та 77-1 КУпАП.

Крім того, Держекоінспекція 114 разів висвітлила проблематику спалювання трави в інтернет-ресурсах, а фахівці ДЕІ взяли участь у 22 виступах на телебаченні, де попередили про небезпеку цього порушення.

Наразі такі посилені заходи інспекції для протидії пожежам тривають.
Держекоінспекція також попереджає, що громадяни повинні бути максимально обережними в пожежонебезпечний період. Гуляючи у лісі слід дотримуватись правил пожежної безпеки. Також ні в якому разі не можна спалювати траву у своєму подвір’ї. Недотримання цих вимог може призвести до масштабних пожеж, які становитимуть загрозу життю тисячі людей.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці