Держекоінспекція підписала Меморандум про співпрацю з Харківською обласною радою

Меморандум про співпрацю між Держекоінспекцією та Харківською обласною радою передбачає реалізацію заходів для боротьби з безхазяйними відходами та іншими екологічними порушеннями.

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Торік Харківщина стала «найбільш засміченою» територією в Україні. Протягом 2020 року ДЕІ виявила тут 451 безхазяйне звалище відходів - це найбільша кількість серед усіх областей України», - зазначив Андрій Мальований.

Він підкреслив, що відповідальність за ліквідацію такого сміття несуть балансоутримувачі територій. У більшості випадків це органи місцевого самоврядування. Вони зобов’язані вживати заходів, щоб несанкціоновані звалища не утворювались, а у разі їх появи вчасно ліквідувати.

«Тож в рамках співпраці по Меморандуму будемо здійснювати заходи для протидії засміченню територій, а також посилення контролю у сфері боротьби з безхазяйними відходами. Це, зокрема, спільні обстеження прибережно-захисних смуг, лісопосадок тощо», - розповів Андрій Мальований.

Посадовець також зауважив, що окрім співпраці в частині поводження з відходами Меморандум передбачає реалізацію таких завдань:

  • Робота над вдосконаленням нормативно-правової бази з питань охорони навколишнього середовища;
  • Забезпечення підготовки громадських екоінспекторів у Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління для їх роботи у кожній об'єднаній територіальній громаді Харківщини;
  • Активізація оперативного обміну інформацією між ДЕІ та Харківською облрадою у сфері охорони довкілля;
  • Напрацювання спільних заходів для боротьби з промисловим забрудненням та захисту водних об’єктів.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці