Держекоінспекція проведе посилені заходи контролю за лісом на Чернігівщині

Держекоінспекція планує природоохоронні заходи для виявлення порушень у лісах Чернігівської області.

Про це заявив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Порушення в частині рослинного світу, зокрема, незаконні вирубки, пошкодження дерев, знищення лісосмуг – одна з основних екологічних проблем області. Так, протягом 2020 року 64% від загальної суми збитків було розраховано саме в цій сфері», - зазначив Андрій Мальований.

Він підкреслив, що Держекоінспекція під час природоохоронних заходів залучить дані супутникового моніторингу, які надходять до Центру стратегічних екологічних досліджень та аерокосмічного моніторингу. Це дозволить, у разі виявлення на супутникових знімках вирубок, забезпечити точкову перевірку окремих територій та здійснити розрахунок збитків.

Також було підняте питання несанкціонованого розміщення відходів на території області.

«За результатами контролю у 2020 році Чернігівщина – на 7 місці по кількості утворених безхазяйних сміттєзвалищ. При цьому зі 112 виявлених ДЕІ смітників лише близько половини було ліквідовано.
Тож плануємо проведення перевірок паспортизованих місць видалення відходів на відповідність їх природоохоронному законодавству. Такі заходи дозволять привернути увагу органів місцевого самоврядування до сфери поводження з відходами та забезпечити її розвиток у відповідності з законодавчими нормами», - зазначив Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці