Фахівці Держекоінспекції взяли участь у робочій поїздці до Домбровського кар’єру

Фахівці Держекоінспекції взяли участь у виїзному засіданні комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, у ході якого відвідали Домбровський кар’єр в Івано-Франківській області.

Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Домбровський кар’єр – це об’єкт, який становить підвищену екологічну небезпеку для довкілля Івано-Франківщини. Він постійно підтоплюється підземними водами, атмосферними опадами тощо. Це може призвести до потрапляння високомінералізованої води з кар’єру до річок та підземних джерел, а також до забруднення ґрунту, що загрожує екологічною катастрофою для всього регіону.

Заступник голови Держекоінспекції Віктор Канцурак зазначив, що для запобігання екологічному лиху важливе значення відіграє екологічний контроль. У грудні цього року ДЕІ Карпатського окргу буде проведена планова перевірка АТ «Оріана-Еко», на балансі якого знаходиться кар’єр і яке зобов’язане здійснювати заходи з недопущення поширення ореолу засоленості ґрунтів у водоносний горизонт Калуша та Калуського району.

Також необхідно здійснити модернізацію потужностей в межах Калуського гірничо-видобувного комплексу. Зокрема, на території міста Калуш знаходяться 2 хвостосховища, що вже заповнені до проектного рівня, крум того переповнений шламонакопичувач.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці