В Держекоінспекції підготували пропозиції щодо стабілізації екологічної ситуації в Домбровському кар’єрі

Заступник голови Держекоінспекції Віктор Канцурак долучився до виїзного засідання екокомітету в Івано-Франківській обласній раді для вирішення питання нормалізації ситуації у Калуському гірничо-промисловому районі, надавши пропозиції, розроблені спільно з фахівцями ДЕІ.

Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Природоохоронні заходи, які пропонуються ДЕІ, включають:

  • рекультивацію зовнішніх солевідвалів, шламонакопичувачів, хвостосховищ №1 та №2 з використанням гідроізолюючих матеріалів;
  • будівництво установок по переробці розсолів та випуску з них продукції;
  • безпечну переробку розсолів шахтних рудників «Калуш», «Голинь» та «Ново-Голинь» для запобігання просіданню земної поверхні;
  • створення постійно діючої системи комплексного екологічного моніторингу, яка включатиме гідрогеологічні спостереження, нагляд за зсувом земної поверхні, геофізичні вимірювання біля технологічних об'єктів та геохімічний моніторинг.

Слід зазначити, що Держекоінспекція у 2010-2018 роках здійснювала кризовий моніторинг водних об’єктів у Калуському районі. В цей період у поверхневих водах річок Сівка та Кропивник спостерігались постійні перевищення вмісту хлоридів та сухого залишку у порівнянні з гранично допустимими концентраціями. Наразі такий кризовий моніторинг продовжує здійснювати Держводагентство.

Забруднення річок внаслідок підтоплення високомінералізованого кар’єру загрожує екологічним лихом для жителів всієї області.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці