Голова ДЕІ під час прийому громадян у Кривому Розі розповів про роботу громадських інспекторів

Під час прийому громадян в Офісі Держекоінспекції у Кривому Розі обгрворювалось питання щодо повноважень громадських інспекторів. 

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

«Наразі по всій Україні діє близько 500 таких інспекторів. І Держекоінспекція продовжує працювати над розширенням цієї мережі. До її складу входять потужні та авторитетні екоактивісти, фахівці-екологи та небайдужі громадяни», - зазначив Андрій Мальований. 

Під час прийому він розповів, що потрібно, аби стати громадським інспектором. 

«Перш за все - це мотивація. Людина повинна хотіти вкладати час та зусилля у захист довкілля. По друге - досвід активної природоохоронної діяльності в громадських організаціях чи спілках», - зауважив Андрій Мальований. 

Для того, щоб стати громадським інспектором, потенційний кандидат повинен пройти кілька етапів. 

«Спершу необхідно подати заяву та рекомендацію від громадської організації до підрозділу ДЕІ. Потім – співбесіда та отримання посвідчення громадського інспектора. Після цього людина повинна пройти навчання, щоб детальніше вивчити природоохоронне законодавство, свої права та обов’язки на посаді», - пояснив Андрій Мальований. 

Загалом до повноважень громадського інспектора входить участь у перевірках спільно з працівниками ДЕІ, допомога у складенні адмінпротоколів та розрахунку збитків. 

«Сподіваюсь, що тенденція до розширення цього громадського сектору буде продовжуватись. Це дозволить посилити екоконтроль, зробити його відкритішим та прозорішим», - додав Андрій Мальований.


eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці