За перше півріччя 2021 року Держекоінспекція розрахувала найбільше збитків у сфері земельних ресурсів

Протягом 6 місяців Держекоінспекція розрахувала 196,6 мільйона збитків за порушення у сфері захисту земель. Це найбільша сума з-поміж інших напрямків, в яких ДЕІ здійснює екологічний контроль.

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

Серед порушень, які фіксувала інспекція – забруднення земель токсичними речовинами, розорювання прибережно-захисних смуг, а також найгостріша для України проблема – засмічення територій відходами.

«Так, за пів року через порушення у сфері поводження з відходами та хімічними речовинами інспекцією було складено найбільшу кількість адміністративних протоколів – майже 8 тисяч. Зокрема, часто виявляємо, що територіальні громади не здійснили розробку Схем санітарної очистки населених пунктів. Відсутність цього документа призводить до неврегульованості поводження з відходами, засмічення земель та їх забруднення небезпечними речовинами. Як результат – ДЕІ нараховує збитки органам місцевого самоврядування, які повинні відшкодовувати їх за рахунок місцевих бюджетів», - зазначив Андрій Мальований.

Він навів один з найбільш показових випадків – бездіяльність Баришівської селищної ради, в межах якої було виявлено засмічення території та розраховано 9 мільйонів гривень збитків. За цим фактом було відкрито Кримінальне провадження за статтями 239 «Забруднення або псування земель» та 441 «Екоцид» Кримінального кодексу України.

«Наразі за даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН близько 6,5 мільйонів гектарів ґрунтів в Україні є деградованими й непридатними для ведення сільського господарства. Одна з причин - саме масові екологічні порушення.

Запобігання забрудненню і засміченню земель на місцевому рівні – це ключова складова ефективного захисту родючих територій», - зауважив Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці