Держекоінспекція відібрала проби ґрунту біля розливу рожевої речовини на Рівненщині

Старші інспектори Держекоінспекції Поліського округу відібрали проби ґрунту на місці розливу рожевої речовини поблизу села Колоденка Рівненської області.

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Фахівці інструментально-лабораторного контролю ДЕІ дослідять ґрунт на вміст амонію сольового, фосфору, сірки рухомої, важких металів (міді, цинку, свинцю та інших). Результати експертизи будуть відомі за тиждень (саме стільки часу поводиться дослідження)», - зазначив Андрій Мальований.

Також стало відоме походження речовини. Згідно з результатами дослідження, проведеного ДСНС, це препарат для боротьби із шкідниками «Префект», сертифікований в Україні. Крім цього, фахівці ДСНС здійснили обстеження повітря, вмісту небезпечних речовин не виявили.

«Загальна площа забруднення наразі складає 635,8 м2. Ділянки, на яких виявлено розлив, орендуються ТОВ «АКРІС АГРО». Держекоінспекція направила заяву до Національної поліції України щодо ознак кримінального порушення за статтею 239 Кримінального кодексу (Забруднення та псування земель)», - додав Андрій Мальований.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці