Держекоінспекція долучилась до засідання комісії з питань здійснення державного моніторингу повітря у Кривому Розі

Під час засідання комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління його якістю в агломерації Кривий Ріг обговорювались основні проблеми, що виникають у цій сфері.

Про перебіг засідання повідомив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Торік середньорічна концентрація пилу в Кривому Розі в майже 3 рази перевищувала граничнодопустимий норматив.
Якість повітря – болюча тема для всього регіону. Протягом минулого року Держекоінспекція Придніпровського округу розрахувала близько 27 мільйонів гривень збитків за порушення законодавства у цій сфері», - зауважив Андрій Мальований.

Спостереження за якістю повітря є одним із важливих інструментів регулювання промислових викидів. Наразі у Кривому Розі працює автоматизована система моніторингу атмосферного повітря, яка налічує більше 30 стаціонарних постів.

«Її (системи) робота в поєднанні з виконанням інших заходів Міської екологічної програми дає свої результати. Так, у 2020 році обсяг викидів від промислових підприємств зменшився на 17% порівняно з 2019 роком. Однак ключова мета - забезпечити таку якість повітря, яка буде відповідати всім вимогам екологічного законодавства», - підкреслив Андрій Мальований.

За його словами вже цього року планується дообладнання одного зі стаціонарних постів у місті сучасним пиломіром. Він зможе вимірювати більш дрібні частки пилу, а органи місцевого самоврядування – більш результативно координувати природоохоронну діяльність. Наступного року такими приладами обладнають і інші пости.

«Крім того, наразі продовжується розробка Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря агломерації Кривий Ріг, яка буде забезпечувати подальший розвиток системи спостереження», - додав Андрій Мальований.

Для Держекоінспекції постійний моніторинг стану повітря має дуже важливе значення.

«Нещодавно у першому читанні прийнятий законопроект №3091 «Про державний екологічний контроль», який визначає дані такого моніторингу як підставу для позапланової перевірки. Фактично, зможемо оперативно отримувати інформацію про забруднення повітря, проводити заходи контролю та притягати порушників до відповідальності», - підкреслив Андрій Мальований.

Посадовець наголосив, що для екологізації не тільки Кривого Рогу, а і всієї України вкрай важливим є прийняття законопроекту № 4167 «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення». Він, серед іншого, передбачає обов'язковий моніторинг на джерелах викидів підприємств та оприлюднення цієї інформації. Таким чином Держекоінспекція, громадськість, та органи місцевого самоврядування зможуть ефективно контролювати дотримання нормативів щодо викидів.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці