Офіс ДЕІ у Кривому Розі під час рейдових заходів виявив масштабне забруднення ґрунтів

Фахівці Офісу Держекоінспекції у Кривому Розі під час природоохоронного рейду виявили масштабне забруднення ґрунтів на одній із ділянок у Металургійному районі міста.

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Обстеженням встановлено, що стався розлив небезпечної речовини, яка може становити загрозу для довкілля. Крім того, у разі її потрапляння в нижні шари ґрунту сполука може забруднити водоносні горизонти», - зазначив Андрій Мальований.

Зараз фахівці Офісу звернулися до правоохоронних органів, щоб встановити власника земельної ділянки. Попередньо факт забруднення є підставою для відкриття кримінального провадження. Також буде проведений відбір проб ґрунту для подальшого розрахунку збитків.

«Загалом протягом 6 місяців 2021 року шкода, завдана земельним ресурсам на території Кіровоградської та Дніпропетровської областей склала понад 20 мільйонів гривень. Це майже половина від усієї суми збитків, розрахованих ДЕІ на території, яку контролюють представники Офісу разом з Держекоінспекцією Придніпровського округу. Земельні ресурси – друга за величиною проблема регіону після забруднення атмосферного повітря», - додав Андрій Мальований.

За його словами для ефективного виявлення таких порушень Офіс Держекоінспекції здійснює природоохоронні рейди. Наразі перевірки проводяться у промисловому центрі України - у Кривому Розі.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці