У 2022 році Держекоінспекція проведе перевірки всіх тергромад Херсонської області

Наступного року Держекоінспекція перевірить всі територіальні громади Херсонської області.

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований у ході спільної наради з представниками 24 тергромад області у Херсонській обласній державній адміністрації.

«Під час перевірок ДЕІ проконтролює найбільш проблемні сфери екології Херсонщини, а саме:

1) Поводження з відходами. Торік Херсонщина була серед лідерів за кількістю несанкціонованих сміттєзвалищ. Проблема спричинена тим, що у багатьох населених пунктах не розроблені Схеми санітарного очищення та місцеві програми поводження з відходами, а також не визначені перевізники та утилізатори сміття;
2) Видалення зелених насаджень. Це численні незаконні вирубки та ліквідація здорових дерев як сухостійних;
3) Розорювання прибережно-захисних смуг для ведення сільського господарства, що спричиняє забруднення водних об'єктів та ґрунтів, загибель тварин;
4) Використання водних ресурсів, зокрема, дотримання водоохоронних зон», - деталізував Андрій Мальований.

Він підкреслив, що якщо за результатами заходів контролю будуть виявлені порушення, інспекція надаватиме приписи на їх усунення, у разі їх невиконання - розраховуватиме збитки, які громади муситимуть сплачувати з місцевих бюджетів.

Посадовець наголосив, що Херсонщина - це перлина чорноморського регіону.

«На території області знаходиться близько 80 об'єктів природно-заповідного фонду, серед яких - біосферний заповідник «Асканія-Нова», НПП «Джарилгацький», де збереглись унікальні ландшафти та види флори і фауни. Тож область ніяк не може бути «антилідером» у сфері захисту довкілля.
Тому під час наради наголосив на важливості ролі громад у сфері захисту навколишнього середовища. Вони мають працювати проактивно - на випередження екологічних порушень, реалізовуючи природоохоронні заходи та забезпечуючи модернізацію інфраструктури», - зазначив Андрій Мальований.

За його словами, наразі ДЕІ розширює штат громадських інспекторів з охорони довкілля. Активісти та громадські діячі матимуть змогу пройти навчання в Одеському державному екологічному університеті, з яким інспекція підписала Меморандум про співпрацю. Ставши громадським інспектором, актив громад зможе здійснювати функції екологічного контролю та сприяти усуненню порушень.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці