Голова Держекоінспекції провів зустріч з народним депутатом Оленою Криворучкіною у Кривому Розі

Під час робочої зустрічі Голови ДЕІ Андрієм Мальованим з народним депутатом Оленою Криворучкіною обговорювались основні проблеми криворізького регіону та шляхи їх вирішення.

Про це Андрій Мальований написав на своїй сторінці у Facebook.

«Так, нещодавно Держекоінспекція завершила позапланову перевірку ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», де було виявлено викиди забруднюючих речовин у повітря, відсутність заходів з пилопригнічення та ще низку значних порушень екологічного законодавства. Наразі інспектори готують приписи щодо усунення порушень та розраховують збитки за шкоду довкіллю, що будуть пред'явлені підприємству», - розповів Андрій Мальований.

Він додав, що ДЕІ отримала скарги від громадян щодо діяльності ТОВ «Рудомайн», тому в ході зустрічі обговорили проведення позапланової перевірки підприємства, що є одним з найбільших виробників залізорудної сировини в регіоні.

«Також визначили необхідність проведення спільної наради з керівниками ОТГ Криворізького регіону. Адже важливою проблемою тут залишається питання поводження з відходами. Територіальні громади повинні розробити Схеми санітарного очищення населених пунктів та програми з управління відходами, аби забезпечити їх належну утилізацію, а підприємства, в свою чергу, дотримуватись законодавства під час утворення, перевезення та захоронення сміття», - підкреслив Андрій Мальований.

Посадовець наголосив на важливості розвитку ефективної мережі громадських інспекторів, які допомагають фіксувати порушення. Сьогодні по всій Україні вже більш ніж 500 таких добровольців.

«ДЕІ потребує ухвалення законопроекту №3091, який дозволить зробити екологічний контроль більш дієвим. Йдеться, зокрема, про підвищення штрафу за недопуск інспектора до проведення перевірки, скасування судового збору для ДЕІ та збільшення базової ставки зарплат інспекторів», - також підкреслив Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці