Держекоінспекція взяла участь в обговоренні проблемного стану річки Інгулець

Фахівці Держекоінспекції взяли участь у робочій нараді з питань вирішення проблеми скидання надлишків зворотних вод зі ставка-накопичувача шахтних вод балки Свистунова в Інгулець.

Про результати обговорення розповів Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Наразі ситуація на річці Інгулець становить екологічну небезпеку одразу для декількох регіонів. Рівень хлоридів у воді в одному з контрольних створів сягає концентрації 960 мг/літр при нормі 350 мг/літр.

Одна з причин високого рівня забруднення – невиконання підприємствами своїх зобов’язань згідно з Регламентом промивання русла та екологічного оздоровлення річки Інгулець. Фінансування цих заходів об’єктами гірничодобувної промисловості припинене», - зазначив Андрій Мальований.

Під час наради голова ДЕІ наголосив, що підприємства зобов’язані здійснювати такі заходи, інакше їм буде відмовлено у можливості реалізації існуючої схеми водовідведення. Крім того, за порушення регламенту загрожують санкції.

Також обговорили стан готовності ДП «Кривбасшахтозакриття» до скиду очищених вод зі ставка-накопичувача балки Свистунова у річку Інгулець.

«Попри проблемний стан об’єкту і необхідність ремонтних робіт зараз він повністю готовий до проведення цього технологічного процесу.

Тому надзвичайно важливе значення має своєчасне ухвалення Плану управління шахтними водами Кривбасу. Необхідно якнайшвидше досягти домовленостей між усіма учасниками процесу, адже відтермінування відповідних заходів може призвести до екологічної катастрофи та підтоплення багатьох населених пунктів», - підкреслив Андрій Мальований.

За словами посадовця Держекоінспекція, як і раніше, готова виступити модератором у цій справі, надаючи фахові консультації в рамках стратегічної екологічної оцінки.

«Наша головна мета – повернути річку Інгулець до належного стану та забезпечити безперебійну роботу підприємств питного водопостачання в регіоні», - додав Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці