Представники Держекоінспекції долучились до передопераційної зустрічі міжнародного проекту «Ambitus»

На передопераційній зустрічі проекту, яка відбулась на Закарпатті, спільно з міжнародними партнерами та ключовими стейкхолдерами обговорили основні екологічні проблеми України.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

Він окреслив екологічну ситуацію у трьох сферах, якими опікується «Ambitus» і які мають вплив на загальну екологічну ситуацію у Європі:

  1. Поводження з відходами. У першому півріччі 2021 року ДЕІ склала найбільше адмінпротоколів у цій сфері – майже 8 тисяч. Це засмічення територій населених пунктів, що призводить до потрапляння сміття у річки, зокрема, транскордонні. Також близько 60% порушень пов’язані з поводженням з промисловими відходами.
  2. Вирубка лісу. Понад 120 мільйонів гривень збитків розрахувала Держекоінспекція тільки за 6 місяців цього року. Наслідками масштабних рубок дерев є деградація цілих екосистем, погіршення кліматичних умов тощо.
  3. Факти браконьєрства, які Держекоінспекція виявляла у половині випадків порушень у сфері тваринного світу. Збідніння біорізноманіття – непоправна шкода, що впливає на стан всього довкілля.

«Щоб протидіяти цим порушенням, необхідно забезпечувати розслідування найбільш масштабних фактів та притягнення до відповідальності винних осіб. Проект «Ambitus» ставить за мету створити ефективнішу систему розкриття екологічних злочинів, засновану на європейських практиках та досвіді.

Подальша участь Держекоінспекції та представників правоохоронних органів України у операціях проекту дозволить посилити показники співпраці, впровадивши дієві рішення для розслідування порушень у сфері захисту довкілля», - зауважив Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці