Виявлено самовільне добування піску на Волині: збитки майже 26 мільйонів гривень

Держекоінспекція виявила факти самовільного видобутку піску з ознаками кримінального порушення на Волині. Загальна сума збитків склала майже 26 мільйонів гривень.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Незаконний видобуток піску був зафіксований під час планової перевірки Колодяжненської та Велицької сільських рад. Загалом добування корисної копалини здійснювалось на 7 земельних ділянках за відсутності відповідних дозволів», - зазначив Андрій Мальований.

Він додав, що наразі заяви про злочини вже спрямовано до правоохоронних органів для відкриття кримінальних проваджень.

«Незаконний видобуток піску набуває безпрецедентних масштабів в усьому світі. Фахівці ООН повідомляють про виснаження цього надважливого природного ресурсу. На жаль, Україна серед держав, де нелегальний видобуток піску є проблемою глобального масштабу. Торік найбільшу кількість збитків ДЕІ розрахувала саме у сфері надрокористування – це близько 800 мільйонів гривень», - підкреслив Андрій Мальований.

За його словами, аби знизити обсяги «тіньового» видобутку піску, Держекоінспекція має отримати дієві механізми екологічного контролю.

«Для цього очікуємо на ухвалення законопроекту №3091 у другому читанні, адже він збільшить мізерний штраф за недопуск з 765 гривень до 1,8 мільйона гривень, скасує судовий збір у справах щодо стягнення збитків та дозволить інспекторам проводити перевірки підприємств за відсутності керівника», - додав Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці