Представники Держекоінспекції провели робочу поїздку до Ужгородського лісгоспу в рамках проекту «Ambitus»

Під час робочої поїздки до ДП «Ужгородське лісове господарство» представники Держекоінспекції розповіли про алгоритм заходів екологічного контрою в Україні.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

«Акцентував увагу на тому, як проводяться перевірки у сфері захисту лісу на прикладі Ужгородського лісгоспу, де у квітні було виявлено незаконну вирубку. Тоді інспектори:

1)    Проконтролювали документи – лісорубний квиток. Він був виданий на вибіркову рубку лісу, яка мала охоплювати виключно аварійні дерева;

2)    Вийшли на місце рубки. Під час обстеження виявили, що була здійснена суцільна рубка, а не вибіркова. Також частина дерев була промаркована тавром, що не належить даному підприємству;

3)    Здійснили вимірювання кількості та діаметру зрізаних дерев для розрахунку збитків;

4)    Підготували акт про проведення перевірки та передали матеріали до правоохоронних органів для відкриття кримінального провадження», - деталізував Андрій Мальований.


Він додав, що подібні порушення виявляються Держекоінспекцією по всій Україні та загрожують багатству лісового фонду.

«Проблема вирубки лісу має кілька причин.

По-перше, це низькі штрафи за вирубку лісу, які складають 510-1020 гривень, а також низькі збитки - 42 гривні за дерево діаметром до 10 сантиметрів. Натомість вигода від проданої деревини зазвичай становить мільйони гривень. Штраф за недопуск інспектора до перевірки також мізерний – 765 гривень.

По-друге, недостатня матеріально-технічна база інспекції. 120 мільйонів гривень збитків у сфері рослинного світу були розраховані ДЕІ за допомогою звичайних рулеток. В інспекції недостатньо спеціалізованих приладів для ефективного контролю, зокрема, арботронів, що допомагають встановити, чи є дерево сухостійним», - зауважив Андрій Мальований.

Посадовець підкреслив, що для посилення екологічного контролю необхідна низка законодавчих змін.

«Зокрема, ухвалення законопроекту №3091, який підвищує відповідальність за недопуски та невиконання приписів. Також очікуємо, що парламент ухвалить зміни до КУпАП, щоб збільшити штрафи, в тому числі, за рубку лісу», - підкреслив Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці