Представники Держекоінспекції відвідали хвостосховище шахти «Гігант», що підлягає ліквідації

Заступник голови Держекоінспекції Віктор Канцурак здійснив робочу поїздку на хвостосховище шахти «Гігант», яке знаходиться на балансі ДПП «Кривбасшахтозакриття» та підлягає ліквідації.

Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Хвостосховище є складовою технологічної схеми відведення шахтних вод та знаходиться практично в центрі Кривого Рогу.

Ще у 1998 році розроблено робочий проект «Ліквідація шахти «Гігант», кошторисною вартістю – 220,21 млн. грн. Цим проектом передбачено низку природоохоронних заходів, зокрема, екологічну реабілітацію та рекультивацію пошкоджених земель.

Фінансування робіт за проектом у період з 1998 по 2014 роки здійснювалось за рахунок коштів державного бюджету України. Але з 2015 року і до теперішнього часу видатки на виконання вищезазначених заходів відсутні

За словами Віктора Канцурака, у затвердженому на 2021 рік бюджеті Дніпропетровської області також не передбачено фінансування програми «Реструктуризація та ліквідація об’єктів підприємств гірничої хімії, підземного видобутку залізної руди, консервація ртутного виробництва, утримання водовідливних комплексів».

Тож Держекоінспекція буде звертатись як до центральних органів виконавчої влади, так і до органів місцевого самоврядування з пропозицією створити відповідну програму та включити видатки на ліквідацію шахти «Гігант» та інших проектів до бюджетів відповідного рівня. Це дозволить ліквідувати одне з потужних джерел забруднення у Кривому Розі та завершити реалізацію заходів, направлених на усунення негативних екологічних наслідків діяльності гірничорудних підприємств

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці