Представники Держекоінспекції долучились до круглого столу щодо екологічних проблем Сходу України

Перший заступник голови Державної екологічної інспекції Дмитро Заруба взяв участь у круглому столі в рамках проекту «Миробудування та примирення з питань екологічного та ресурсного відновлення на Сході України» за ініціативи БФ «Право на захист» та USAID Україна.

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Під час заходу розглядались основні екологічні проблеми Донецької та Луганської областей, а також шляхи їх розв’язання.

Значну проблему для Луганщини та Донеччини становить затоплення непрацюючих шахт, що може призвести до забруднення підземних вод та ґрунтів. Також на території областей функціонує низка підприємств, які порушують природоохоронне законодавство. Наприклад, інспектори виявили неорганізоване джерело викидів забруднюючих речовин у повітря, відсутність дозволу на викиди, порушення вимог поводження з відходами тощо під час перевірки ДП «Мирноградвугілля».

Екологічний контроль ускладнюється ще і мораторієм на проведення планових перевірок у Луганській та Донецькій областях. Наразі інспекція може здійснювати лише позапланові заходи контролю - за зверненням громадян або дорученням прем'єр-міністра. Цим користуються недоброчесні підприємці, безнаказано порушуючи норми екологічного законодавства.

Для того, щоб контроль за територіями Сходу був повним та постійним, Держекоінспекція використовує супутникові технології, розширює штат громадських інспекторів та співпрацює з громадськими активістами. Проте для відновлення пошкоджених внаслідок бойових дій земель необхідні комплексні дії.

До участі у круглому столі долучились вчені-екологи, представники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, органів місцевого самоврядування та громадських організацій. За результатами експертної оцінки буде сформований план дій, який дозволить відновити довкілля Сходу України.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці