Держекоінспекція розрахувала понад 300 мільйонів гривень збитків у сфері захисту лісів з початку року

За 8 місяців поточного року найбільше збитків довкіллю було завдано внаслідок порушень у сфері лісового фонду. Сума шкоди склала 327,5 мільйона гривень.

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

За його словами, найбільше збитків завдано лісам Вінницької області – майже 247 мільйонів гривень. А найбільше адміністративних протоколів було складено за порушення встановленого порядку використання лісосічного фонду, заготівлі і вивезення деревини - майже 2 тисячі. Це рубка дерев за відсутності лісорубного квитка, порушення лімітів на заготівлю деревини тощо.

«Проблема масового знищення лісового фонду в Україні з року в рік лише набирає обертів. Лісове браконьєрство – вигідний бізнес, який легко приховувати, особливо на територіях лісгоспів. Тому щороку площа українських лісів зменшується, знищуючи при цьому унікальне біорізноманіття та екосистеми», - зауважив Андрій Мальований.

Він зазначив, що один із складників розв’язання цієї проблеми – посилення правоохоронної роботи, розслідування виявлених Держекоінспекцією порушень та притягнення винуватців до відповідальності. Наразі ДЕІ активно працює над удосконаленням механізмів співпраці з правоохоронними органами.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці