Голова Держекоінспекції взяв участь у виїзних комітетських слуханнях щодо розвитку меліорації

Під час виїзних комітетських слухань, що відбулися в Управлінні каналів річки Інгулець на Миколаївщині, обговорювались питання законодавчого врегулювання функціонування меліоративних систем в Україні.

Про це повідомив  Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Забруднення водних ресурсів – велика загроза для продовольчої безпеки та сільського господарства України. Протягом 8 місяців поточного року Держекоінспекція розрахувала збитки у цій сфері на суму майже 160 мільйонів гривень, а це, в свою чергу, більше 4,4 тисячі порушень. Їх результатом є катастрофічне забруднення водних ресурсів. А подача забрудненої або ж недостатньо очищеної води для зрошення угідь призводить до засолення ґрунтів, погіршення врожайності і може стати причиною продовольчої кризи», - заявив Андрій Мальований.

Він навів приклад, Інгулецької зрошувальної системи. Цей один з найбільших меліоративних об’єктів наразі припинив постачання води аграріям, адже рівень хлоридів у Інгульці в три рази вищий за норму. Підприємства, що здійснюють скид шахтних вод у річку, зупинили фінансування заходів з промивання русла.

«Ця ситуація – на шляху до розв’язання. На вимогу Держекоінспекції розроблено План управління шахтними водами до 2025 року, який чітко регулює всі роботи, пов’язані з екологізацією Інгульця. Наголосив, що затвердження цього документу необхідне, щоб забезпечити чистоту водних ресурсів», - наголосив Андрій Мальований.

Найближчим часом Держекоінспекція також проведе позапланові перевірки понад 500 підприємств-водокористувачів. В ході цих заходів контролю виявлять проблемні об’єкти та змусять суб’єктів господарювання дотримуватись вимог екологічного законодавства.

«Крім того, Держекоінспекція підготувала звернення щодо необхідності проведення позапланових перевірок підприємств у сфері поводження з засобами захисту рослин, стимуляторами їх росту, мінеральними добривами та хімічними речовинами. Їх хаотичне використання цих речовин негативно впливає на якість підземних вод та річок», - додав Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці