У Офісі Держекоінспекції у Кривому Розі обговорили проблеми екологічного контролю в територіальних громадах

Голова Держекоінспекції Андрій Мальований провів робочу зустріч «Діалог з громадою» в Офісі ДЕІ у Кривому Розі спільно з представниками Держекоінспекції, головами територіальних громад Криворізького району.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

У заході взяла участь народний депутат України Олена Криворучкіна. Вона наголосила на важливості перерозподілу екологічного податку – 70% від його сплати має лишатися у місцевих бюджетах.

«Далі у ході зустрічі обговорили додаткові обов'язки, які отримали громади в результаті територіальної реформи, в тому числі, у сфері захисту довкілля. Для того, щоб протидія екологічним порушенням у громадах здійснювалась ефективно, потрібно розвивати систему природоохоронної діяльності, зокрема:

  • розробити місцеві екологічні програми та дотримуватись визначених ними заходів з мінімізації екологічних ризиків;
  • затвердити схеми санітарної очистки територій», - наголосив Андрій Мальований.

Він зазначив, що важливу роль у природоохоронному контролі новостворених громад відіграють громадські інспектори ДЕІ.

«Під час робочої зустрічі наголосив, що до кінця вересня поточного року громади повинні визначитись з кандидатурами громадських інспекторів ДЕІ, які будуть брати участь у перевірках, складати протоколи про адміністративні правопорушення, передавати їх до правоохоронних органів тощо.

Кандидати на посади громадських інспекторів мають пройти курс навчання. Після цього вони отримають відповідне посвідчення і стануть надійними помічниками у постійному екологічному контролі територій», - заявив Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці