Представники Держекоінспекції обстежили Мужіївське родовище золото-поліметалічних руд

Заступник голови Держекоінспекції Віктор Канцурак долучився до проведення обстеження Мужіївського родовища золото-поліметалічних руд.

Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Це родовище розміщене в 6 км на схід від річки Боржава, що є правою притокою річки Тиса. На відстані приблизно 300 м протікає меліоративний канал, що впадає в Боржаву. Це транскордонні річки, що сполучають Україну та кілька сусідніх держав, тож дотримання екологічного законодавства під час експлуатації родовища та недопущення потрапляння забруднюючих речовин у річку має важливе значення для екології величезного регіону.

Наразі на території Мужіївського родовища золото-поліметалічних руд господарську діяльність здійснює ПрАТ «Карпатська рудна компанія». Під час останньої перевірки підприємства, яка проводилась 2019 року, ДЕІ виявила порушення умов дозволу на спеціальне водокористування. Зокрема, не було огороджено зони санітарної охорони джерел водопостачання та не забезпечено здійснення достовірного обліку об’ємів забору. Інспекція надала припис усунути порушення, і підприємство цю вимогу виконало.

Протягом 2020-21 років скарг від громадян щодо можливих порушень на ПрАТ «Карпатська рудна компанія» до ДЕІ не надходило. Однак, щоб контролювати екологічну безпеку транскордонних річок, рудовидобувну компанію буде включено до переліку підприємств, які перевірятимуться 2022 року.

Держекоінспекція також на виконання вимог міждержавної Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах здійснює контроль якості поверхневих вод транскордонних водотоків. За результатами вимірювань, що були проведені українською та угорською лабораторіями протягом останніх 5 років, концентрації важких металів у відібраних пробах вод не перевищують гранично-допустимих концентрацій. Здійснення регулярного лабораторного контролю триває, щоб у разі аварійних ситуацій були оперативно вжиті необхідні заходи.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці