Майже 13 мільйонів гривень розраховано за незаконне видобування пісковику на Житомирщині

Під час обстеження Держекоінспекцієюділянки лісогосподарського призначення у Житомирській області було виявлено, що невстановлені особи видобули близько 18 тисяч кубометрів пісковику. Збитки скали майже 13 мільйонів гривень.

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Порушення містить ознаки кримінального, тож матеріали перевірки та сума розрахованих збитків були спрямовані до правоохоронних органів. Виявленим порушникам буде пред’явлена претензія про відшкодування коштів», - зазначив Андрій Мальований.

За його словами, торік саме порушення у сфері користування надрами завдали Україні найбільше збитків.

«За 12 місяців Держекоінспекція розрахувала суму шкоди у розмірі 800 мільйонів гривень. Безконтрольне видобування корисних копалин наносить сильний удар по всім елементам довкілля. Порушники знищують зелені насадження, щоб дістатися ресурсів, розорюють землю, спричиняють знищення ґрунтової фауни», - підкреслив Андрій Мальований.

Він додав, що сьогодні проблема захисту надр перебуває на особливому контролі керівництва держави. Зокрема, Рада нацбезпеки і оборони ухвалила рішення про проведення аудиту всіх дозволів на користування надрами, які видавалися з 1991 року, щоб виявити прострочені та незаконно видані ліцензії. Також вже розроблений новий Кодекс про надра, де пріоритетом визначена екологізація та впровадження енергоефективних технологій.

«Для ефективного захисту надр також важливо забезпечити дієвіший природоохоронний контроль. На екологічному порядку денному – ухвалення законопроекту №3091, який забезпечить високу відповідальність за недопуск інспектора на перевірку, розмежування функцій ДЕІ та Держгеонадр та інші зміни, важливі для посилення захисту довкілля», - заявив Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці